.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

تسلیت شهادت حضرت فاطمه ودانلود نمونه سوال دفتریاری89

جهت دانلود http://irannotary.blogfa.com/post-443.aspx کلیک کنید

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

مشکلات نرم افزار جدید

با سلام

از کلیه همکاران در دفاتر خواهشمندیم مشکلات ناشی از نرم افزار جدید دستگاه کارت خوان POS را در قسمت نظرات بنویسید .

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

فوت خریدار بعد از تعویض پلاک و قبل از تنظیم سند انتقال

 

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Tahoma; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:1627421319 -2147483648 8 0 66047 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; text-align:right; mso-pagination:widow-orphan; direction:rtl; unicode-bidi:embed; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

آقای ”الف“ یک دستگاه خودروی سواری پژو جی ال ایکس مدل1388 را از  آقای ”ب“ می‌خرد.هر دو به مرکز تعویض پلاک محل سکونت خریدار مراجعه می‌کنند و با تخصیص شماره انتظامی به‌نام خریدار،پلاک انتظامی فروشنده فک و پلاک خریدار روی خودرو نصب می‌شود. طبق ماده‌ی20 آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی آنها دو ماه مهلت دارند تا با حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی،سند انتقال خودرو مزبور به‌صورت رسمی تنظیم شود و امضا کنند و دفتر اسناد رسمی نیز مکلف است مراتب انتقال را کتباً به مرکز تعویض پلاک مربوط اعلام کند تا کارت خودرو به‌نام خریدار صادر شود.قبل از تنظیم سند رسمی انتقال، خریدار دار فانی را وداع می‌کند.وراث با گرفتن گواهی حصر وراثت از شورای حل اختلاف به دفترخانه مراجعه می‌کنند تا سند انتقال به‌نام آنها تنظیم شود. سردفتر می‌ماند که چه اقدامی کند؛ آیا آنها را به مرکز تعویض پلاک هدایت کند که دوباره برای یکی از وراث پلاک انتظامی اخذ نمایند یا می‌تواند با همان پلاک انتظامی مورث (خریدار متوفا) سند انتقال را تنظیم و ثبت کند؟

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٧:٥٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

متن نامه ارسالی به ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد حق التحریر

بسمه تعالی

معاونت معظم قوه قضائیه و ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

سلام علیکم با کسب اجازه از محضر شریف قرابت زمان تجدید نظر در تعرفه حق التحریر اسناد رسمی با توجه به ماده 54 قانون دفاتر اسناد رسمی و نظر خواهی ان مقام عالی از ادارات کل ثبت اسناد و املاک استانها و زیر مجموعه  های دیگر که نشان دهنده مناعت طبع و روح بلند حضرت عالیست فرصت مغتنمی برای این خدمتگزاران پیش آورد تا خاطر عالی را به عرایضی چند معطوف سازید امید که جنابعالی این جسارت را خرده نگرفته و نیت خیر این جامعه را در تحقق عدالت و انصاف و خدمت رسانی شایسته در نظام مقدس جمهوری اسلامی با تصویب تعرفه ای جامع و شفاف و در جهت حمایت از مراجعین و حقوق حقه همکاران محترم و پایان دادن به مرافعات و جلوگیری از تخلفات احتمالی و رقابت کذائی و مفسده انگیز بین دفاتر اسناد رسمی را پذیرا باشید. ادامه . . . . . سایت جامعه سردفتران ودفتریاران

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٥٥ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

دامپینگ دفاتر اسناد رسمی درارایه خدمات

دامپینگ ازکلمه DUMPبه معنای ارزان فروختن وقیمت متعارف یا تعرفه مصوب راشکستن گرفته شده است ودراصطلاح عبارت است از عرضه کالا یاخدمات با قیمت کمترازهزینه‌ تمام شده یابه قیمت کمتر از تعرفه قانونی به منظورکسب مزیت دررقابت بادیگرعرضه کنندگان همان کالا یاخدمات وبه آن رقابت مکارانه یا نامشروع نیز می گویند.فرهنگستان لغت معادل فارسی آن را رقابت مخرب نام نهاده است.دامپینگ غالباهنگامی بوجود می‌آید که حرفه یا صنعت درشرایط بحران باشد یعنی عرضه بیش ازتقاضا به جامعه تحمیل شده و بازارکشش آن عرضه غیر متناسب را نداشته باشد.این رفتار در کشورهای عضو گات (GAT)عملی مجرمانه محسوب شده و مورد مجازات‌ قرار می‌گیرد تاحمایت لازم ازاعضای حرفه یاتجارت بعمل آید.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٥۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون دفتریاری

برابر بخشنامه اعلامی زیر

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۳٤ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

آزمون دفتر یاری

آزمون کتبی دفتریاری 21 خرداد ماه برگزار می‌شود

 آزمون کتبی دفتریاری ویژه افرادی که مطابق ماده 3 قانون دفاتر اسناد رسمی از سوی سران دفاتر اسناد رسمی شاغل برای احراز سمت دفتریاری اول یا دوم معرفی شده‌اند، 21 خرداد ماه به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعیه اداره کل امور اسناد و سردفتران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، این آزمون در اجرای ماده 5 آئین نامه اصلاحی قانون دفاتر اسناد رسمی از افرادی که مطابق ماده 3 قانون مذکور از طرف سران دفاتر جهت تصدی سمت دفتریاری اول و دوم پیشنهاد شده‌اند در تاریخ 21 خرداد ماه و با مواد امتحانی شامل ادبیات، احکام، هوش و اطلاعات عمومی، حقوق ثبت و مقررات دفاتر اسناد رسمی انجام می‌گیرد.

بر اساس این اطلاعیه افراد معرفی شده می‌بایست از تاریخ 17 لغایت 19 خردادماه از ساعت 8 الی 16 با به همراه داشتن کارت ملی جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به اداره انتخاب سردفتران و دفتریاران واقع در تهران، میدان امام خمینی، ابتدای خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، ساختمان شماره 2 سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، طبقه پنجم مراجعه کنند.

محل دقیق برگزاری آزمون در زمان توزیع کارت اعلام می‌شود.

منبع ویلاگ (http://mahzardar.blogfa.com/)

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

توجه توجه مهم

برابر بخشنامه اداره ثبت تبریز شماره حساب سیبای تبریز جهت واریز مبلغ استعلامات اعلام شد ٢١٧١٣٢٠۴١٢٠٠۶ میباشد از همکارانی که می خواهند اطلاعات مهم از طریق سامانهSMS دفترخانه 71 به آنها اطلاع داده شود خواهشمند است شماره مبایل خود را به شماره 30007957950645 SMS کنید.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد
گروه اجتماعی تا پایان نیمه اول سال جاری تمام واحدهای ثبتی موظف هستند طرح استفاده از سندهای تک برگی جدید به جای اسناد قدیمی را اجرایی کنند.
  جهت خواندن ادامه را بزنید

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بخشنامه افزایش استعلام

توجه در بخشنامه ارسالی زیر شماره حساب ٢١٧١٣٢١٣٠٣٠٠۶ ذکر شده ولی در شماره حساب داده شده در ثبت ٠۴١٢٠٠۶ اعلام شده کدام درست است.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بخشنامه

جهت مشاهده به لینک زیر مراجعه کنید

http://up./Files/a36da9da76304743b3a7.PDF

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۳٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

جامعه سردفتران

 

بسمه تعالی

قابل توجه همکاران محترم

از آنجا که کمیسیون حقوقی جامعه سر دفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی به منظور بررسی و پاسخگویی به سئوالات همکاران و ایجاد وحدت رویه در امور جاری دفاتر اسناد رسمی استان تشکیل و با جلب نظر مدیر کل محترم ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی مشغول فعالیت می باشد ، از همکاران محترم درخواست می گردد سوالات خود را جهت طرح در کمیسیون حقوقی ، به جامعه سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی ارسال نمایند تا از تشتت آرا و اعمال نظرات سلیقه ای جلوگیری گردد.

جامعه سر دفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

توجه توجه

اگر یه ایمیل با این آی دی براتون اومد:


SIMON25@HOTMAIL. CO.UK

به هیچ وجه بازش نکنید و سریع پاکش کنید.
این یک هکر حرفه ایه که نه تنها همه هارد
کامپیوتر شما رو به باد خواهد داد؛ بلکه همین
بلا رو سر همه ی دوستانی که تو لیست کنتاکتتون
هستن هم میاره. حتما و سریع به همه خبر بدین
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٤٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

 

همکاران گرامی: همانگونه که مستحضرید اولین جلسه خبری رسانه های خبری و شنیداری با ریاست سازمان روز دوشنبه برگزار می گردد از انجا که خبرنگار ما هم در این جلسه حضور دارد قصد داریم سولات و پرسشهای کاربران را از بطور رو در رو ،در حضور ریاست سازمان مطرح کنیم . خواهشمند است پرسشهای خود را تا پایان روز یکشنبه فردا مستقیما به شماره ۰۹۱۲۶۳۵۴۸۸۶ پیامک کنید و منتظر جواب آن باشید. با سپاس

منبع:

http://irannotary.blogfa.com/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٠٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

وکالت ماشین

طی بخشنامه‌ای از سوی رئیس سازمان ثبت؛دفاتر اسناد مکلف شدند متعاملین خودرو را نسبت به تبعات انجام دیر

 

طی بخشنامه‌ای‌ از سوی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دفاتر اسناد رسمی مکلف به تفهیم متعالمین در هنگام تنظیم سند وکالت نسبت به تبعات انجام دیرهنگام فک پلاک متعلق به موکل، اخذ پلاک جدید به نام خود و تنظیم سند انتقال خودرو شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، متن این بخشنامه بدین شرح است: «پیرو بخشنامه شماره ‌۵٧٢٩١/١/٣۴-21/ ‌١٢/ ‌٨۶ نظر به این که حسب برخی اطلاعات واصله، پس از تنظیم سند وکالت، تعویض پلاک و انتقال انواع خودرو، وکیل عمدا یا سهوا اقدامی جهت انجام مورد وکالت(فک پلاک متعلق به موکل و اخذ پلاک جدید بنام خود و تنظیم سند انتقال) نمی‌نماید و این امر با عنایت به این که پلاک خودرو کماکان بنام موکل بوده و خودرو در تصرف وکیل است، موجد تبعات متعدد امنیتی، انتظامی و قضایی است لذا دفاتر اسناد رسمی مکلفند مفاد ماده ‌٢٠ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی مصوب ‌١٨ /‌٣ /‌٨۴ هیات وزیران و مسئولیت‌های وکیل مندرج در مواد ‌۶۶۶ و ‌۶۶٧ قانون مدنی را به متعالمین تفهیم کرده و وکیل و موکل را از تبعات انجام دیرهنگام مورد وکالت آگاه نمایند

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٧:٤۸ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه

باسلام قابل توجه کلیه دفاتر استان وکشور

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

خلیج فارس

روز ملی خلیج فارس رابرتمام ملت غیور ایران تبریک می گوییم و یاد و خاطره شهدای عملیات بیت المقدس را گرامی میداریم.

صلوات بر روح پاک تمام شهدای انقلاب

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم