.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

قدردانی کانون از ریاست محترم جامعه سردفتران استان آش

درصورت ناخوانا بودن از لینک زیر دانلود کنید

  http://up./Files1/596a57a3c80240598f89.jpg

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

تاکید کانون سردفتران و دفتر یاران بر ضرورت آرشیو الکترونیکی اسناد

شماره خبر :   13481
مطالعات : 36
انتشار : 12:29 سه شنبه 29/4/1389
تاکید کانون سردفتران و دفتر یاران بر ضرورت آرشیو الکترونیکی اسناد

مسلم آقاصفری، رییس کانون سردفتران و دفتر یاران با یادآوری اینکه طرحی را برای ایجاد آرشیو ملی اسناد آماده و پیشتر به سازمان ثبت ارایه کرده ایم، گفت: کانون سردفتران آمادگی دارد در ایجاد این مرکز و آرشیو الکترونیکی اسناد با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همکاری کند.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، آقاصفری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: کانون سردفتران و دفتر یاران به عنوان کارگزار بخش حاکمیتی که ماهیت خصوصی دارد، کوچکترین حمایت مالی از قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دریافت نمی کند بنابراین برای انجام اموری همچون ایجاد سامانه برای آرشیو الکترونیکی اسناد به دلیل امکانات محدود مالی، نیازمند حمایت جدی و عزم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هستیم.
 
رییس کانون سردفتران و دفتر یاران تصریح کرد: در بررسی بودجه سال 89 کانون، رقم قابل توجهی را برای ایجاد توانایی در طراحی سامانه الکترونیکی دفاتر اسناد لحاظ کرده ایم .

آقاصفری بابیان اینکه حدود شش سال پیش پیشنهاد ایجاد آرشیو ملی را جهت نگهداری مناسب اسناد به سازمان ثبت ارایه کرده ایم، گفت: ایحاد محلی برای آرشیو اسناد دغدغه جدی ماست.

وی با یادآوری اینکه اگر اوراق و مدارک مردم از بین برود در مرحله نخست سردفتر مسوول است، افزود: ما پذیرفته ایم که از اوراق و اسناد مردم نگهداری کنیم تا زمانی که به هر طریقی به دیگری سپرده شود بنابراین دفاتر اسناد و سازمان ثبت دراین زمینه مسوول هستند.

رییس کانون سردفتران و دفتر یاران ادامه داد: ما همه اقداماتی را که باید در حوزه تئوریک انجام شود، طراحی کردیم اما در حوزه کار عملی به دلیل محدودیت مالی، نمی توانیم اقدام موثری انجام دهیم و این سازمان ثبت است که می تواند ایفای نقش کند.
 
آقاصفری با اشاره به ضرورت ایجاد محلی امن برای نگهداری اسناد در قالب فایل الکترونیکی و بایگانی، تاکید کرد: کانون سردفتران آماده همکاری با سازمان ثبت اسناد و املاک در جهت ایجاد آرشیو ملی است.
 
وی گفت: الگوی ایجاد آرشیو ملی اسناد در برخی از کشورهای اسلامی همچون مراکش پیشتر اعمال شده و مکان امنی برای نگهداری فایل الکترونیکی و اسناد در نظر گرفته شده که مصون از سیل، زلزله و آتش سوزی است.
 
رییس کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر اینکه دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران وابسته به قوه قضاییه اند افزود: حمایت ریاست قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت یقینا می تواند کانون را در ارایه تمامی خدمات در محدوده وظایف قانونی شان به مردم موفق تر نماید.

منبع : کانون سردفتران و دفتریاران

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٤۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

دلایل کانون سردفتران برای عدم اخذ مالیات بر ارزش افزوده در دفاتر اسناد رسمی

کانون سردفتران و دفتریاران طی نامه ای به سازمان امور مالیاتی دلایل خود را مبنی بر عدم اخذ مالیات بر ارزش افزوده در دفاتر اسناد رسمی عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، این کانون طی نامه ای به علی عسگری، رییس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص اقدام اخیر آن سازمان نسبت به درج اطلاعیه مرحله چهارم اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در جراید کثیر الانتشار و ذکر صریح نام صاحبان دفاتر اسناد رسمی به عنوان احدی از مشمولین مرحله چهارم، خواستار توجه ویژه سازمان امور مالیاتی به دلایل مطروحه این کانون و صدور دستور مقتضی مبنی بر عدم تعلق مالیات بر ارزش افزوده به فعالیت دفاتر اسناد رسمی شد.

 

دلایل ارایه شده از سوی کانون سردفتران و دفتریاران که پیش از این هم طی مکاتباتی با سازمان امور مالیاتی عنوان شده بود، به این شرح است:

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۳٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بازگشت لایحه تخلفات رانندگی

منبع : http://irnotary.blogfa.com/

شورای نگهبان اعلام کرد:

بازگشت لایحه تخلفات رانندگی

جام جم آن لاین : شورای نگهبان لایحه جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی را با طرح 11 ایراد قانونی برای اصلاح به مجلس شورای اسلامی باز پس فرستاد

نتایج آخرین بررسی های شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس شورای اسلامی  که در جلسه امروز شنبه عباسعلی کدخدایی سخنگوی این شورا اعلام شد، بدین شرح است:

نامه اصلاحی در قانون بودجه سال 1389 کل کشور همراه با مستندات مربوطه در جلسه مورخ دوم تیرماه 1389  شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
 
همچنین طرح اصلاح ماده واحد قانون برقراری حقوق وظیفه یا مستمری بازماندگان آن دسته از مهاجران و کسانی که با مناطق جنگی مراجعت نموده و به علت برخورد با مواد منفجره معلول یا فوت می‌شوند مصوب 1372  که با اصلاحاتی در جلسه مورخ سوم خرداد ماه 1388 به تصویب مجلس شورای اسلامی  رسیده است در جلسه مورخ دوم تیرماه 1389 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که  شورا در این باره اعلام کرد : لازم است طرح مرقوم با در نظر گرفتن مصوبه هیئت محترم وزیران در مجلس شورای اسلامی مطرح و در صورت تصویب جهت اظهار نظر به این شورا ارسال شود.
 
طرح تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور، طرح شناسایی و حمایت از مصدومان شیمیایی و همچنین طرح الزام دولت به پیگیری و استیفای حقوق اتباع و دیپلمات‌های ایرانی آسیب دیده از اقدامات دولتی خارجی به ویژه دولت اشغالگر آمریکا  نیز در جلسات شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

در جلسه شورای نگهبان طرح حمایت از تاسیس و تقویت موسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی  مصوب جلسه مورخ 30 خرداد ماه 1389 مجلس شورای اسلامی مورخ 9تیرماه 1389 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورای به شرح ذیل اعلام شد: علاوه بر اشکالات شرعی و قانون اساسی و نیز ابهاماتی که در مواد مختلف این مصوبه وجود دارد، چون اصل طرح متضمن ورود در حیطه صلاحیت و اختیارات شورای عالی انقلاب فرهنگی است، لذا خلاف موازین شرع و مغایر اصول 57 و 110 قانون اساسی شناخته شد.
 
لایحه رسیدگی به تخلفات رانندگی  دیگر مصوبه مورد بررسی  درشورای نگهبان بود ،  این مصوبه جلسه مورخ بیست و پنجم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و نه مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 9 تیرماه 1389  شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر شورا به شرح زیر اعلام شد:

1- ماده 2 و تبصره‌‌های 1 و 2 آن از این جهت که تصریح به شرط وثوق برای افسران و درجه داران نشده است، خلاف موازین شرع شناخته شد.

2- در تبصره 1 ماده 2 منظور از عبارت رانندگی ب1 چیست؟

3- در تبصره 3 ماده 2 عبارت مورد تائید روشن شود تا اظهار نظر ممکن گردد.

4- در ماده 5 معرفی قاضی توسط رئیس حوزه قضایی، مغایر اصل 157 قانون اساسی شناخته شد.

5- ماده 13 از این جهت که درآمدهای حاصله به خزانه واریز نمی‌شود، مغایر اصل 53 قانون اساسی شناخته شد.

6- در ماده 15 عبارت "میزان آن را شورای‌های اسلامی شهرها تعیین می‌کنند " مغایر اصل 100 قانون اساسی شناخته شد.

7- تبصره 2 ماده 15 مغایر اصل 52 قانون اساسی شناخته شد.

8- در تبصره 2 ماده 18 از این جهت که تعیین وظایف اختیارات شرایط عضویت تامین اعتبار ، نحوه هزینه آن و حق الزحمه اعضاء امور تقنینی است و واگذاری آن به دستور العمل و تصویب هیات وزیران ، مغایر اصل 85 قانون اساسی شناخته شد.

9- ماده 25 علاوه بر اینکه همان اشکال ماده 2 را دارد، تعیین وظایف و اختیارات ماموران توسط آئین نامه، مغایر اصل 85 قانون اساسی است.

10- در ماده 27 اطلاق عدم مسئولیت از راننده در مواردی که امکان کنترل و جلوگیری از تصادف یا ایجاد خسارت مالی و بدنی باشد، خلاف موازین شرع شناخته شد.

11- با توجه به نسخ قوانین و مقررات در موارد 34 و 35 و با عنایت به سیاق عبارت تبصره ماده 29 که موهم عدم الزام به ثبت رسمی معاملات مربوطه است و نظر به اینکه حسب مقررات متعدد درآمدهایی نظیر حق الثبت و مالیات و عوارض و حقوق دولتی و عمومی برای این امر پیش بینی و مخارجی نیز از این محل در نظر گرفته شده است، از این حیث که آیا ثبت رسمی معاملات اتومبیل باید صورت گیرد یا خیر و بالنتیجه آیا درآمدها و حقوق مذکور وصول می‌گردد یا نه؟ ابهام دارد، پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.
 
همچنین اعلام شد که طرح اصلاح قانون تجمیع انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی  با دوره یازدهم ریاست جمهوری ، لایحه مستثنی شدن شهرداری‌های کشور در واگذاری قسمتی از پارک‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و عیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستاجر ، طرح تعیین تکلیف چاه های آب فاقد پروانه بهره برداری ، اصلاح اساسنامه بانک توسعه تعاون  نیز در جلسات شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفتند که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشدند

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۳۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۸ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

اسناد تک برگی

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

dبخشنامه اسناد تک برگی استان آ ش

در صورت عدم مشاهده از لینک زیر دانلود کنید (برروی لینک راست کلیک کنید و گزینه Save As بزنید)

http://up./Files/36b20ce13bd54b9d9bc0.pdf

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٠٤ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

هزینه تنظیم اجاره نامه در دفترخانه ها کمتر از نصف مطالبه بنگاههاست

هزینه تنظیم اجاره نامه در دفترخانه ها کمتر از نصف مطالبه بنگاههاست

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور می توانند اجاره نامه مالک و مستاجر را ثبت قانونی کنند گفت: ثبت اجاره نامه در دفاتر اسناد رسمی با هزینه ای به مراتب کمتر در مقایسه با بنگاههای معاملات املاک انجام می شود.

مسلم آقا صفری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اجاره نامه به عنوان یکی از عقود در قانون مدنی تعریف شده است گفت: دفاتر اسناد رسمی می توانند در تمامی عقود مدنی وارد شوند و ثبت اجاره نامه اعم از خرید، فروش، رهن، اجاره، معاوضه، عاریه،مضاربه،مزارعه و ... در دفاتر اسناد رسمی قانونی است.

وی در پاسخ به این پرسش که تفاوت دریافتی دفترخانه ها در مقایسه با بنگاههای معاملات املاک که 25 درصد مبلغ اجاره را به عنوان هزینه بنگاه از طرفین معامله دریافت می کنند  چقدر است گفت: دفترخانه ها نماینده حاکمیت در ثبت اسناد کشورند و تمامی اسناد از سوی دولت حمایت می شود که مستلزم هزینه هایی مانند مالیات است ولی با تمام این هزینه ها حق التحریر ثبت یک اجاره نامه کمتر از نصف مطالبه بنگاههای معاملات املاک است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران  کشور اظهارداشت:بالاترین رقم حق التحریر در سنگین ترین معاملات در دفترخانه ها 800 هزار تومان است. به عنوان مثال هزینه خرید یا فروش یک خانه یک میلیارد تومانی در بنگاههای معاملات املاک 10 میلیون تومان است اما در دفاتر اسناد رسمی 800 هزار تومان حق التحریر ثبت معامله دریافت می شود.

وی افزود:متاسفانه به دلیل اینکه دفترخانه ها حق تبلیغ نداشته و اطلاع رسانی صحیحی نیز انجام نشده است مردم اطلاعی از خدمات دفاتر اسناد رسمی ندارند و اقدام به ثبت معاملات در بنگاههای معاملات املاک می کنند در حالی که هزینه سنگینی برای ثبت معاملات می پردازند، ضمن اینکه قرارداد اجاره هم از پشتوانه حقوقی محکمی برخورد نیست.

آقا صفری اعلام کرد: دفاتر اسناد رسمی به عنوان مرجع قانونی در ثبت معاملات کشور امن ترین نهاد برای ثبت اجاره نامه ها و معاملات با کمترین هزینه و پشتوانه حقوقی هستند.

منبع : http://www.ghalamesalim.blogfa.com/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٠٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

نتایج آزمون دفتریاری حداکثر تا ده روز آینده

آزمون دفتریاری در مورخ ۲۱/۳/۸۹ برگزار شد و طبق وعده مسئولان مقرر گردید نتایج آن در کمتر از یک ماه اعلام شود اما این امر محقق نشد طبق آخرین خبرها از واحد آزمون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این نتایج حداکثر تا ده روز آینده از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام خواهد شد .

منبع : http://irnotary.blogfa.com/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٧:٥۸ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

هزینه تنظیم اجاره نامه در دفترخانه ها کمتر از نصف مطالبه بنگاه هاست

رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور می توانند اجاره نامه مالک و مستاجر را ثبت قانونی کنند گفت: ثبت اجاره نامه در دفاتر اسناد رسمی با هزینه ای به مراتب کمتر در مقایسه با بنگاههای معاملات املاک انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری مهر، مسلم آقا صفری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اجاره نامه به عنوان یکی از عقود در قانون مدنی تعریف شده است گفت: دفاتر اسناد رسمی می توانند در تمامی عقود مدنی وارد شوند و ثبت اجاره نامه اعم از خرید، فروش، رهن، اجاره، معاوضه، عاریه، مضاربه، مزارعه و ... در دفاتر اسناد رسمی قانونی است.
ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٧:٥٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

نقل و انتقال خودرو از وظایف پلیس نیست

رییس کانون سردفتران و دفتر یاران درباره لایحه اخذ جرایم مربوط به راهنمایی و رانندگی و اصرار پلیس مبنی بر واگذاری نقل و انتقال خودرو به این نیرو گفت: تنظیم سند نقل و انتقال اموال منقول و غیرمنقول در زمره وظایف ذاتی پلیس نیست.
 
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)،" مسلم آقا صفری" روز سه شنبه (22 /4/89) در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: بر اساس قانون مدنی، ‌برگ سبز مالکیت خودرو که از سوی نیروی انتظامی صادر می شود، در ردیف اسناد عادی قرار دارد و سند بنچاق که در دفاتر ثبت صادر می شود، سند رسمی تلقی می شود.
 
رییس کانون سردفتران و دفتریاران توضیح داد: در قانون مدنی درباره شرایط صدور سند رسمی عنوان شده است که سندی رسمی اطلاق می شود و نزد مامور رسمی و در حدود صلاحیت او و مطابق قوانین تنظیم شود.
 
به گفته وی، در بند 87 قانون مدنی از دفاتر اسناد رسمی، سازمان ثبت یا مامور رسمی ثبت به عنوان مرجع صدور سند رسمی نام برده شده است.
 
آقا صفری در عین حال یادآور شد در تنظیم سند خودرو مالیات و حق ثبت، وصول میشود. حال سووال این است آیا دولت از حقوق خود گذشت می کند؟ اگر تمایل برای گذشت وجود دارد، می توانند این رویکرد را به قانون تبدیل کنند و دفاتر ثبت نیز به عنوان کارگزار دولت که وجوه یادشده را به نفع آن وصول می کنند، مجری قانون باشد.
 
رییس کانون سردفتران و دفتریاران با یادآوری تلاش راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی برای در اختیار گرفتن نقل و انتقال خودرو،‌ افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده تاکید بر اخذ مالیات نقل و انتقال خودرو دارد. حال، آیا قانون تغییر کرده است؟
 
به گفته وی، موارد 122 و 123 قانون یاد شده در این زمینه تصریح دارد که مالیات و حق ثبت را دفاتر اسناد رسمی وصول و به حساب دولت واریز کنند.
 
آقاصفری با بیان اینکه در زمینه تغییر قانون یا وضعیت جدید موردی را سراغ نداریم، گفت: به هر صورت هرگونه تغییر باید در قالب قانون تصویب و زمینه اجرای آن فراهم شود.
منبع : http://www.notary.ir/
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:۱٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

ارائه خدمات ثبتی بصورت صدرصد الکترونیکی

معاون نوسازی و تحول اداری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: یکی از معضلات موجود بر سر راه ارزیابی عملکرد دستگاه های اداری این بود که این دستگاه ها همه کارها را برای الکترونیکی شدن فعالیت ها انجام می دادند اما در آخرین مرحله با ایرادات دیوان محاسبات و سازمان بازرسی و خزانه داری کل کشور موضوع الکترونیکی شدن فعالیت ها ناتمام می ماند. احمد بزرگیان در مراسم افتتاح پروژه سوئیچ خزانه برای پرداخت الکترونیکی وجوه و گزارش انجام پرداخت الکترونیکی وجوه دفاتر اسناد رسمی کشور با تاکید بر این که براساس آنچه در لایحه برنامه پنجم آمده باید تا پایان برنامه 70 درصد خدمات قابل ارائه به مردم به صورت الکترونیکی باشد، گفت: همچنین 100 درصد معاملات و ثبت اسناد باید تا پایان برنامه پنجم به صورت الکترونیکی انجام شود. وی افزود: براساس این لایحه باید 20 درصد معاملات داخلی و30 درصد معاملات خارجی تا پایان برنامه به صورت تجارت الکترونیک باشد.

منبع:http://irannotary.blogfa.com/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:۱٧ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

سردفتری که استئفا داد

http://sardaftar.blogfa.com/post-5.aspx

سردفتر جوان : منبع

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۳٢ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه محاسبه مالیات مشاغل

منبع http://irnotary.blogfa.com/

محاسبه مالیات مشاغل سردفتر :

 X : جمع کل درآمد حق التحریر دفترخانه

Y = X * %60 : در آمد پس از کسر 40% پرداختهای دفتر

Z = Y * %39 : در آمد مشمول مالیات قبل از کسر معافیت با ضریب 39% طبق تفاهم نامه کانون

W = Z 50000000 : در آمد مشمول مالیات پس از کسر 50000000 ریال معافیت مالیاتی

W را به جدول ماده  131 قانون مالیاتهای مستقیم ببرید .

 


محاسبه مالیات مشاغل دفتریار :

X : جمع کل درآمد حق التحریر دفترخانه

Y = X * %15 : درآمد دفتریار

Z = Y * %60 : درآمد پس از کسر 40% هزینه طبق تفاهم نامه کانون

W = Z50000000  : درآمد مشمول مالیات پس از کسر 50000000 ریال معافیت مالیاتی

W را به جدول ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم ببرید .


ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم : نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد به شرح زیر است  :

تا میزان 30000000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه – 15% حداکثر : 4500000 ریال

تا میزان 100000000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد 30000000 ریال –20% حداکثر :18500000 ریال

تا میزان 250000000 ریال در آمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد 100000000 ریال – 25% حداکثر : 56000000 ریال

تا میزان 1000000000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد 250000000 ریال – 30% حداکثر : 281000000 ریال

نسبت به مازاد 1000000000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه – 35%

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۳٠ ‎ب.ظ ; دوشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

تفاهم خود اظهاری بین کانون سردفتران و دفتر یاران و سازمان امور مالیاتی کشور

در راستای اجرای ماده 158 قانون مالیاتهای مستقیم صورت گرفت: تفاهم خود اظهاری بین کانون سردفتران و دفتر یاران و سازمان امور مالیاتی کشور News
به منظور برقراری تعامل و جلب مشارکت و همکاری تشکل های حرفه ای در جهت اجرای مطلوبتر عدالت مالیاتی و استفاده بهینه از منابع برای تعیین درآمد مشمول مالیات عملکرد سال 1388 صاحبان مشاغل موضوع بندهای (الف) و (ب)و (ج) ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم، تفاهم نامه خود اظهاری بین کانون سردفتران و دفتر یاران و سازمان امور مالیاتی به امضاء رسید. به گزارش رسانه مالیاتی ایران این تفاهم طی جلسه ای با حضور نمایندگان کانون سردفتران و دفتر یاران وسازمان امور مالیاتی که در مورد نحوه فعالیت دفاتر اسناد رسمی و دفتر یاران در خصوص میزان مالیات عملکرد سال 1388 به شور و تبادل نظر پرداختند حاصل گردید. بنابراین گزارش ، اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1388 اعضایی که مطابق با شرایط این تفاهم نامه تسلیم و ممهور به مهر کانون سردفتران و دفتر یاران و یا نماینده معرفی شده از سوی کانون باشد، مشمول طرح تفاهم خوداظهاری خواهد بود.

1389/04/13

منبع سازمان امور مالیاتی

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:۳٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بخشنامه به دفاتر

بخشنامه جدید

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بخشنامه جدید 10/4/89 دفاتر تبریز

همکاران عزیز فعلا تا سایت ثبت درست بشه بخشنامه ها را از لینک زیر بردارید (فایل ترانسفر) و بخشنامه در مورد ۴٠٠٠٠ریال ثبت و استعلام

جهت دانلود فایل های بازداشتی و پی دی اف لینک زیر را کلیک کنید

بازداشتی ها

http://www.upload4files/download.php?file=7012eab52c4f6c8c77a129159a317645

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٢۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

پوز و شناسه واریز بانکی

بتازگی در سایت جامعه سردفتران و دفتر یاران استان چیزی دیدم که جالب بودبه لینک زیر مراجعه کنید. 

http://www.eaz-notary.com/Content.aspx?Id=TmV3cw%3d%3d-YiSfwAt7c24%3d&val=ODQ%3d-JEgMbUU%2bPs4%3d

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

بخشنامه نیست

باتشکر از کلیه همکاران در استان و خارج از استان که همیشه با نظرات و راهنمایی های خود مارا در امر اطلاع رسانی یاری کرده اند.

سوال :( این سوال از طرف یکی از دفاتر استان میباشدخواهشمند است از این پس نام دفترخانه را ذکر شود)

از تاریخ 01/04/89 تا تاریخ 09/04/89 هیچ بخشنامه و Transfer در سایت دفتر خانه قرار نگرفته در صورتی که در این مدت  بنام  شخص ممنوع المعامله ای سند تنظیم شود پاسخگو سر دفتر خواهد بود یا مسئول کامپیوتر در اداره ثبت ؟

جواب :همکار محترم در سایت سازمان به دلیل خرابی کامپیوتر فعلا بخشنامه ای در سایت گذاشته نشده آخرین تاریخ بروز رسانی٢٠١٠/۶/٢٨ میباشد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٢٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه دستگاه های کارتخان دفاتر

براساس تماسهای حاصله از طرف این دفتر در مورد اشکال در دستگاه کارتخان سامانه پرداخت الکترونیک اعلام کرد که از دیروز ارتباط قطع میباشد و تا کنون وصل نشده حال سوال : تکلیف حق الثبت ها چیست ؟

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٠۳ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٧ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

خبر جدید درمورد برابراصل

برابر اطلاعات واصله توسط همکاران دیوان عدالت اداری اسناد برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی را قبول نمی نمایند.دلیل این کار نیز عدم ابطال مبلغ 2000ریال تمبر به روی اسناد برابر اصل شده توسط دفاتر اسناد رسمی اعلام گردیده است.

از تمام همکاران گرامی و هیات مدیره محترم در خواست می نماییم،پیگیر این موضوع بوده تا این مشکل همکاران را مرتفع نمایند.

منبع:http://www.ghalamesalim.blogfa.com/post-189.aspx


میلاد حضرت علی مبارک

ولادت باسعادت اولین اختر آسمان تابناک امامت و ولایت ، معدن عدالت ، منبع سخاوت مظهرشجاعت اسوه کرامت حضرت علی ابن ابیطالب(ع)برعموم عاشقان و دلسوختگان آن حضرت تبریک و تهنیت باد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۳٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

وحدت رویه درمورد اسناد

جدیدترین آرای وحدت رویه در مورد اسناد مجهول:

http://www.notary.ir/default.aspx?page=NewsItemShow&app=News&PageNumber=3&docParId=11589&docId=13265

باتشکر از همکاران و دوستان که اطلاعاتی درا ین ضمینه به ما ارائه فرمودند

http://3yazd.iar.ir/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٢٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

خلاصه مطالب نشست کانون

عضو کمیسیون قضایی مجلس: اظهارات مبنی بر عدم نیاز به ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی غیرحقوقی بوده است
 
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف ماده 30 لایحه اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی و صلاحیت دفاتر اسناد رسمی در این رابطه، گفت: اتفاق تازه‌ای رخ نداده و فقط موضوعی که قرار بود محکم‌تر شود، انجام نگرفت.
 بقیه در ادامه ««»»
ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۱٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم