.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

بخشنامه

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢٦ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

زمان کاری ادارات و دفاتر در ماه مبارک رمضان

طبق بخشنامه اداره ثبت اسناد و املاک استان ساعات کاری دفاتر از ساعت ٩ صبح الی ١۴ و پنج شنبه ها تا ساعت ١٣ میباشد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٥۳ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

اسامی پذیرفته شدگان آزمون کتبی دفتریاری اعلام شد

جهت دانلود اینجا را کلیک کنید

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٠٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ۱۸ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

جهت مشاهده سایت جامعه سردفتران و دفتریاران استان آش

همکارانی  که نمی توانند وارد سایت جامعه سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی شوند از لینک زیر مورورگر خود را به روز کرده واز IE8 استفاده کنند.

http://download.microsoft.com/download/C/C/0/CC0BD555-33DD-411E-936B-73AC6F95AE11/IE8-WindowsXP-x86-ENU.exe

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٢ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

انتخاب هیئت مدیره جدید استان آ.ش

به اطلاع سردفتران و دفتریاران محترم استان آذربایجان شرقی می رساند برابر مصوبه مورخه 22/3/89 ، انتخابات هیات مدیره جدید ، روز چهارشنبه 24/6/89 در سالن اجتماعات جامعه راس ساعت 17 برگزار خواهد شد .

داوطلبان عضویت در هیات مدیره که طبق اساسنامه جامعه واجد شرایط باشند ، می توانند تقاضای خود را تا آخر وقت اداری روز 14/6/89 به یکی از اعضای هیات مدیره جامعه تحویل نمایند

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٠ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

در خصوص مبایعه نامه ها

در خصوص خبر پرینتی شدن مبایعه نامه ها و اجاره نامه ها و اینکه دفاتر ثبت اسناد برای معاملاتی که کماکان در مبایعه نامه های قدیمی ثبت می شوند سند صادر نخواهد کرد. روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران مبادرت به صدور اطلاعیه ای به شرح زیر در این خصوص نمود:

 

1. دفاتر اسناد رسمی طبق صریح ماده 1 قانون دفاتر اسناد رسمی زیر مجموعه قوه قضاییه و به تبع آن سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و مرجع دیگری در خصوص نحوه تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی نمی تواند تعیین تکلیف و یا محدودیت ایجاد نماید.

 

2. با توجه به قانون دلالی مصوب 1317، وظیفه " دلال " فقط ارتباط متعاملین و حل و فصل نحوه معامله و شرایط آن بوده و در خصوص تنظیم مبایعه نامه و یا قولنامه چنین اختیار و اجازه ای به بنگاه های مشاور مسکن داده نشده است.

 

3. وفق ماده 188 لایحه برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که توسط دولت به مجلس محترم شورای اسلامی تقدیم شده " صلاحیت مشاورین املاک صرفا در حدود دلالی تعریف و تاثیر کلیه عقود راجع به اموال غیر منقول ثبت شده موکول به ثبت سند آنها در دفاتر اسناد رسمی است " لذا اقدام وزارت محترم بازرگانی و نیز وزارت محترم دادگستری در اعتبار دادن به مبایعه نامه ها، مغایر لایحه دولت می باشد.

 

4. فرم اطلاعاتی که تحت عنوان سیستم اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور (مبایعه) تدوین و در سرلوحه آن آرم قوه قضاییه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اداره کل امور اسناد و سردفتران نقش گردیده بدون هماهنگی و تایید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نیز اداره کل امور اسناد بوده و قابل تعقیب کیفری می باشد.

 

5. با توجه به مواد 26، 46،47 و 48 قانون ثبت اسناد و املاک کشور، تنها مرجع اعتبار دادن به نقل و انتقالات مردم، دفاتر اسناد رسمی و سازمان ثبت می باشد.

 

6. با توجه به لایحه پیش فروش ساختمان که توسط دولت محترم به مجلس تقدیم و در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به تصویب رسیده است تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان فقط به موجب سند رسمی مجاز دانسته شده و اظهارات مدیر عامل محترم شرکت راهبر ( وابسته به وزارت بازرگانی) مبنی بر شمول تمامی ارکان معامله مانند پیش فروش، اجاره به شرط تملیک، هبه، رهنی، اجاره و خرید و فروش در مبایعه نامه های بنگاههای معاملات ملکی، فاقد وجاهت قانونی می باشد.

 

7. با اطلاع از نقطه نظرات مسئولین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تا این تاریخ هیچ گونه توافقی جهت رسمیت بخشیدن به قولنامه ها و یا انجام اقدامات موازی در سایر ادارات صورت نگرفته است.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٥۸ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٦ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه جامعه سردفتران تبریز

همکاران محترم دراجرای بخشنامه ١٠٨۵٨/١٠۴ مورخ ٢٣/۴/٨٩ دایر برتهیه مهر اوراق مالکیت تک برگی درصورت تمایل با دفتر خانه ٧١ تبریز تماس حاصل فرمایید

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٤ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم

گزارش کانون و ص 1 جام جم

جهت مشاهده گزارش کانون در مورد اسناد اتو مبیل صفحه یک روزنامه جام جم ٢/۵/٨٩ و برای مشاهده به لینک زیر مراجعه کنیدچ

http://www.jamejamonline.ir/FlashNewsPaper.aspx?type=newspaper&year=1389&Month=05&Day=02

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ ; شنبه ٢ امرداد ۱۳۸٩
Comments نظرات () لینک دائم