.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

جدول بهای فروش خودرو های داخلی

با سلام

جهت دانلود به لینک زیر مراجعه فرمایید یا دریافت فایل را کلیک کنید.

مجموعه پیش رو تحت عنوان جدول بهای فروش، مالیات نقل و انتقال، حق الثبت، حق التحریر و 5% مالیات بر ارزش افزوده انواع خودرو ساخت و تولید داخل برای اجرا در سال 1391و بر اساس قیمت فروش و مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی انواع خودروهای تولید داخل و وارداتی اعلام شده موضوع بخشنامه شماره 200/22626 مورخ ۰۵/۱۰/۹۰ سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و تنظیم شده است. هدف از ارایه این مجموعه سهولت و دقت بیشتر در محاسبه و دریافت حقوق دولتی در دفاتر اسناد رسمی است. این مقادیر با استفاده از نرم افزارهای رایانه ای محاسبه شده است تا از بروز بیشتر اشتباهات انسانی جلوگیری به عمل آورد. بی شک پیشنهادات و انتقادات شما ما را در ارایه هر چه بهتر رسالتمان در شبکه اجتماعی سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی ایران رهنمون خواهد بود. دریافت فایل

http://irannotary.blogfa.com/post-862.aspx

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:۳٥ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش تکمیل و ارسال استعلام الکترونیک و دریافت پاسخ استعلام

در اینجا به ذکر چند نکته برای تکمیل اطلاعات مشخصات ملک و مشخصات سند و مالک می پردازم .

برای ارسال بعد از ورود به سامانه روی گزینه استعلام کلیک نموده تا کادر مربوطه باز شود.

شماره استعلام همان شماره دفتر اندیکاتور شما برای استعلام می باشد که آنرا قید می نمایید.در قسمت شماره مرجع کارتخوان شماره فیش واریزی استعلام ( که حدود ۲۰ رقمی می شود) که روی برگ پرینت شده موجود می باشد را حتما وارد نمایید. در قسمت به: با کلیک روی انتهای کادر که به شکل سه نقطه ... است کادری باز می شود که در قسمت نام می توانید نام شهری را که می خواهید از آنجا استعلام نمایید وارد نمایید تا آنرا یافته و روی آن کلیک نمایید تا اضافه شود.

در قسمت مشخصات ملک با توجه به اطلاعات ملک کادر ها را پر نمایید.فقط در قسمت ناحیه اگر روی سند ناحیه آن ذکر نشده است گزینه ندارد را از کادر آن انتخاب نمایید. در قسمت کدپستی اگر ملک کدپستی ندارد به ویژه زمین ها که فاقد کدپستی هستند ده تا عدد صفر وارد نمایید. مانند(۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰)

در قسمت مساحت اگر مساحت ملک به عنوان مثال ۲۴۰ متر مربع است آنرا به صورت ۲۴۰.۰ بنویسید و در وسط از نقطه قسمت اعداد استفاده نمایید. و اگر مساحت ملک مثلا ۲۴۰ متر و ۶۵ دسیمترمربع است آنرا به صورت ۲۴۰.۶۵ بنویسید. ( از علامت اعشار ( / )  استفاده ننمایید و به جای آن حتما از نقطه استفاده نمایید.

 

در قسمت پلاک های فرعی و اصلی که داستان مفصلی دارد ان شااله در پست های بعدی توضیحات کاملتری خواهم داد ولی در حال حاضر پلاک فرعی را در کادر فرعی و پلاک اصلی را در کادر اصلی وارد نمایید ( در داخل این کادرها از حروف و کلمات مانند:  و ، از ، مفروز، مجزی و... استفاده نفرمایید که استعلام شما برگشت می خورد و فقط عدد را وارد نمایید) و اگر به

عنوان مثال پلاک ۴۷۸ فرعی باقیمانده از ۲۵۶ اصلی است تیک باقیمانده جلو کادر اصلی را حتما بزنید. و اگر پلاک فرعی باقیمانده از فرعی است مثلا ۸۵ فرعی باقیمانده از ۲۵ فرعی است حتما تیک باقیمانده جلو کادر فرعی را بزنید.و اگر فاقد پلاک فرعی بود در داخل کادر فرعی هیچ چیزی ننویسید.و در مورد پلاکهای تجمیعی نیازی به قرار دادن آنها در داخل پرانتز نمی باشد ولی اگر داخل پرانتز گرفتید اشکالی ندارد فقط نکته مهم اینکه هنگام نوشتن پلاکهای تجمیعی حتما اعداد به ترتیبت کوچکتر به بزرگتر از سمت چپ نوشته شود و وسط آنها حتما کاما انگلیسی قرار دهید. مثلا ۸۶ فرعی از پلاک های تجمیعی ۵۰۳ و ۵۰۴ را به این صورت که در کادر فرعی عدد ۸۶ و در کادر اصلی به این صورت 503,50۴بنویسید. حتما ترتیب اعداد را رعایت نمایید

 

 

 

در قسمت مشخات سند مشخصات خواسته شده را از روی سند تکمیل نمایید. فقط در قسمت شماره چاپی سند فقط و فقط شماره چاپی سند را وارد نمایید سری و سال آن لازم نیست و آنرا نباید بنویسید.و در مورد شماره سریال های ممیز دار مانند ۶۵۸۹۷/۲ به جای ممیز از نقطه استفاده نمایید. مانند ۲.۶۵۸۹۷ و درقسمت نوع دفتر داخل سند اگر کنار دفتر نوع دفتر مثلا متمم- مکرر اول و دوم قید شده بود که آنرا از کادر مربوطه انتخاب نمایید و اگر فاقد این موارد بود گزینه خط تیره ---- را انتخاب نمایید.

در قسمت مالک: در داخل کادر مربوطه راست کلیک نمایید و گزینه افزودن را انتخاب نمایید و مشخصات فرد را به طور کامل وارد نمایید البته قسمت سال تولد با توجه به طراحی بد آن که ماه به ماه به عقب برمی گردد و وقت زیادی را می طلبد می توانید با کلیک روی یکی از روزهای تقویم آن کادر تاریخ تولد را فعال نمایید و سپس آنرا به صورت دستی وارد نمایید. با توجه به اجباری نبودن می توانید آنرا پر نکنید هر چند اگر تکمیل نمایید خیلی بهتر است.

بعد از تکمیل مشخات مالک روی گزینه ثبت در پایین کادر کلیک نمایید و منتظر جواب آن باشید بعد از پیغام ثبت با موفقیت انجام شد.در کادر اصلی استعلام در قسمت مشخصات ملک و سند در پایین کادر روی گزینه ثبت کلیک نمایید و منتظر جواب آن باشید بعد از پیغام ثبت با موفقیت انجام شد روی گزینه ارسال کنار گزینه ثبت کلیک نمایید بعد از اینکه پیغام ارسال با موفقیت انجام شد. حالا باید منتظر جواب ثبت ان شاءاله در همان روز یا روزهای بعدی باشید.

بعد از ارسال استعلامی را که ارسال نموده اید به کارتابل شما با نماد مربوطه اضافه می گردد. و در صورتی که جواب داده شده باشد نیز با نماد مربوطه مشخص می گردد. که برای مشاهده پاسخ در پنجره  کارتابل  بر روی استعلام مورد نظر راست کلیک کرده و از منویی که ظاهر می شود گزینه نمایش را کلیک کند در این صورت فرم استعلام باز شده و اطلاعات استعلام مورد نظر در آن بار گذاری می شود که به قسمت فایل های پیوست و جواب استعلام مراجعه نمایید و اگر مغایرتی در اطلاعات ارسال شما باشد به شما پیغام داده که بایستی آنر رفع و مجددا استعلام را ارسال نمایید. در صورت عدم مغایرت پاسخ آن داده شده شماره پاسخ و تاریخ پاسخ قید گردیده و روی گزینه چاپ کلیک نموده و آنرا چاپ نمایید. کار تمام است . در پایان همکارانی که تجربه کار با سامانه و مشکلات و راه حل های آن را دارند می توانند نظرات و تجربیات خود را بیان فرمایند تا در اختیار سایر همکاران قرار دهیم و و از مشکلات و اتلاف وقت بکاهیم.هر چند سایت مشکلات و کمبودهایی دارد که امیدوارم مسئولین در آینده آنها را رفع نمایند. همکاران می توانند فایل راهنمای سازمان را از پستهای قبلی دانلود نمایند.

بنقل از http://www.notary4.blogfa.com/

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۱٦ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش استعلام الکترونیکی در جامعه

کارگاه آموزشی نحوه نصب نرم افزارهای مورد نیاز و انجام استعلام  ثبتی الکترونیکی  جامعه سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی با حضور حداکثری سران دفاتر و دفتریاران در مورخه 16/1/1390 در سالن اجتماعات جامعه برگزار شد.

پس از ارائه آموزشهای لازم بصورت مشروح ، اعلام گردید دفاتر اسناد رسمی منتظر اطلاعیه اداره کل ثبت استان جهت تحویل سی دی های محتوی فایل مجوز دسترسی مخصوص هر دفترخانه ونرم افزارهای مورد نیاز باشند.

ضمنا با انجام استعلام ثبتی بصورت الکترونیکی ،استعلام کاغذی نیزبه موازات آن تا اطلاع بعدی طبق روال سابق ادامه خواهد یافت.

آیا در جامعه نحوه آموزش خوب بود ؟آیا چیزی فهمیدیم ؟آیا رفع مشکلات استعلام الکترونیکی همانند دستگاه پوز خواهد بود ؟

آیا کسی برای جواب گویی به مشکلات این طرح معرفی خواهد شد؟

و هزاران سوال دیگر که در سر افرادی که در آنجا نشسته بودند می گذشت و هیچ پاسخی به برای آنها وجود نداشت .

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۱٦ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

اولین جلسه سال در جامعه استان آ.ش

باطلاع همکاران محترم میرساند اولین جلسه عمومی سال 91 بمناسبت سال نو شمسی و دید و بازدید همکاران  روز چهارشنبه مورخ 16/01/1391 راس ساعت 5 عصر برگزار میگردد. همچنین باتوجه به راه اندازی سامانه مدیریت املاک کشوری و لزوم انجام استعلامات ثبتی از طریق سامانه  مذکور، جلسه آموزش نحوه نصب برنامه های لازم و نحوه انجام استعلام الکترونیکی در جلسه مذکور برگزار خواهد شد.باتوجه به اینکه حسب اعلام اداره کل ثبت استان از مورخ 20/1/1391 نسبت به  استعلامات ثبتی دفاتری که از طریق سامانه  مذکور استعلام نکرده باشند پاسخ داده نخواهد شد لذا حضور کلیه همکاران محترم جهت فراگیری نحوه استعلام الکترونیکی ضروری میباشد.

http://www.eaz-notary.com/Content.aspx?Id=RXRlbGFpZWg%3d-0yrP2REZ0Qk%3d&val=NzEx-xTEKxOWBUO0%3d

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٥٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

روزهای پایانی در دفترخانه

باسلام

میخوام یکمی درمورد دفترخانه خودمان حرف بزنم و اینکه در روز اخر کاری 28 اسفند چه کارهایی انجام میدهیم

ماهرساله در پایان آخرین روز کاری مراسمی داریم که به آن مراسم چای ریحان میگیم و بعداز وقت اداری میزها جمع میکنیم و صندلی هارا مرتب میکنیم .

درآن مراسم که مثل یک مهمونی کوچک خانوادگی است و فقط کارکنان دفتر در آن حضور دارن اول از موسیقی که خودم اجرا میکنم با آگاردیون شروع میشه و بعد برنامه طنز دفترخانه که با همکاری یکی از همکارانمان اجرامیشه وبعد از آن مراسم چای ریحان وبعد از خوردن شیرینی و میوه و چای ریحان طلب حلالیت از هم و خداحافظی و تبریک سال نو همه از زیر قرآن رد میشن و تا سال بعد که با روحیه دوباره به سرکار برگردن.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۱٩ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٦ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

تمدید مدت پرداخت مالیات ارزش افزوده

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی دوره چهارم (فصل زمستان) سال 1390 تا پایان فروردین ماه سال 1391 تمدید شد.


به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از سایت ارزش افزوده، نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه دوره چهارم (فصل زمستان) سال 1390 با تعطیلات نوروز و با توجه به درخواست‌های مؤدیان محترم موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تکریم مؤدیان و فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنابه اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقرر می‌دارد:


" ادارات کل امور مالیاتی موظفند در مورد مؤدیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی (فصل زمستان) سال 1390 را تا پایان روز پنج شنبه مورخ 1391/01/31تسلیم کنند، امکان برخورداری از بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و تأخیر در پرداخت مالیات و عوارض متعلق تا تاریخ مذکور را در صورت درخواست کتبی برای مؤدیان فوق‌الذکر فراهم نمایند. ضمناً اختیار بخشودگی صد درصد (100%) جرائم مذکور به مدیران کل امور مالیاتی ذیربط تفویض می­گردد".

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٤٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٦ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

سال نو مبارک

نوروز باستانی 1391 بر تمام هموطنان عزیز بویژه جامعه سردفتری ودفتریاری و ثبتی کشور مبارک باد

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ ; شنبه ٥ فروردین ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم