.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

بازی تیم هنرمندان با تراکتورسازی تبریز برای کمک به زلزله زدگان

در تاریخ 31/5/91 در دیداری خیرخواهانه دو تیم هنرمندان تبریز و تراکتورسازی تبریز در ساعت 6 بعداز ظهر رودر روی هم قرار خواهند گرفت و درآمد ناشی از این کار خیرخواهانه را تقدیم زلزله زدگان اخیر آذربایجان قراردهند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٤٦ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش گواهی امضای دیجیتال

جهانگرد محبوب

/www.khorasannotary.ir

جهت اطلاع سروران معزز و همکاران ارجمندم ، برای صدور گواهی الکترونیک برای خود لازم است از دفتر آر ای کانون سردفتران درخواست گواهی الکترونیک  و ایجاد سطح دسترسی نمایید . در این مرحله به شما توکن  e pass ۳۰۰۳  سفید رنگ تحویل شده نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه http://mocca.ir/totalca

 که لینک آن در سمت چپ این صفحه موجود است ارائه می گردد . درصورتیکه جهت ورود به سامانه با پیغام ایجاد خطای مقابل مواجه شدید بترتیب این اعمال را انجام دهید :

الف - سیستم ( کامپیوتر ) مربوطه را از شبکه محلی ( LAN ) خارج کنید . دقت کنید VPN سامانه استعلامات ثبتی متصل نباشد .

ب - فایل  CAPICOM Component را

از قسمت دانلود ( سمت راست ) پورتال http://mocca.ir 

دانلود و اجرا ( RUN ) نمایید .

ج - از قسمت TOOLS واقع در بالا Menu bar مرورگر اکسپلورر خود زبانه سکیوریتی و از داخل آن گزینه کاستوم لول را انتخاب فرموده کلیه گزینه های دارای عبارت اکتیو ایکس را  این ایبل نمایید و اپلای و اوکی کنید . مرور گرتان باید اینترنت اکسپلورر باشد و ویندوز سون با سامانه سازگار نیست .

۱ - جهت اشخاص حقیقی در سامانه http://mocca.ir/totalca 

گزینه اشخاص حقیقی مستقل - فعالیت با دولت را انتخاب فرمایید . ( مشاورین املاک - کسبه )

۲ - جهت اشخاص حقوقی از آنجا که سامانه امکان صدور گواهی الکترونیک برای شخصیت حقوقی ندارد لازم است ابتدا وکالتنامه ای ( دارای اعتبار معین : مشرف به پایان دوره تصدی مدیران ) از طرف صاحبان حق امضاء شخص حقوقی به شخصی داده شود و وکالتنامه مزبور در سامانه ثبت گردد ( گزینه ثبت وکالتنامه ) . جهت صدور گواهی الکترونیک وکیل گزینه اشخاص حقیقی وابسته به غیردولت - فعالیت با دولت را انتخاب فرمایید .....

 

 

جهت اطلاع سروران معزز و همکاران ارجمندم ، برای صدور گواهی الکترونیک برای خود لازم است از دفتر آر ای کانون سردفتران درخواست گواهی الکترونیک  و ایجاد سطح دسترسی نمایید . در این مرحله به شما توکن  e pass ۳۰۰۳  سفید رنگ تحویل شده نام کاربری و رمز عبور جهت ورود به سامانه http://mocca.ir/totalca که لینک آن در سمت چپ این صفحه موجود است ارائه می گردد . درصورتیکه جهت ورود به سامانه با پیغام ایجاد خطای مقابل مواجه شدید بترتیب این اعمال را انجام دهید :

الف - سیستم ( کامپیوتر ) مربوطه را از شبکه محلی ( LAN ) خارج کنید . دقت کنید VPN سامانه استعلامات ثبتی متصل نباشد .

ب - فایل  CAPICOM Component را از قسمت دانلود ( سمت راست ) پورتال http://mocca.ir  دانلود و اجرا ( RUN ) نمایید .

ج - از قسمت TOOLS واقع در بالا Menu bar مرورگر اکسپلورر خود زبانه سکیوریتی و از داخل آن گزینه کاستوم لول را انتخاب فرموده کلیه گزینه های دارای عبارت اکتیو ایکس را  این ایبل نمایید و اپلای و اوکی کنید . مرور گرتان باید اینترنت اکسپلورر باشد و ویندوز سون با سامانه سازگار نیست .

۱ - جهت اشخاص حقیقی در سامانه http://mocca.ir/totalca گزینه اشخاص حقیقی مستقل - فعالیت با دولت را انتخاب فرمایید . ( مشاورین املاک - کسبه )

۲ - جهت اشخاص حقوقی از آنجا که سامانه امکان صدور گواهی الکترونیک برای شخصیت حقوقی ندارد لازم است ابتدا وکالتنامه ای ( دارای اعتبار معین : مشرف به پایان دوره تصدی مدیران ) از طرف صاحبان حق امضاء شخص حقوقی به شخصی داده شود و وکالتنامه مزبور در سامانه ثبت گردد ( گزینه ثبت وکالتنامه ) . جهت صدور گواهی الکترونیک وکیل گزینه اشخاص حقیقی وابسته به غیردولت - فعالیت با دولت را انتخاب فرمایید .

۳ - متن وکالتنامه : موکل : شخص حقوقی وکیل : شخص حقیقی مورد وکالت : مراجعه به هریک ازدفاتراسنادرسمی وسایر مراجع ذیصلاح به منظور دریافت امضاء الکترونیک فقط برای انجام کلیه اموراداری موکل درخصوص تکمیل ، تائید وارسال اظهارنامه الکترونیک موکل درسامانه سازمان امورمالیاتی وادارات تابعه وتکمیل اطلاعات الکترونیکی  ، دریافت رسید یا کد رهگیری وعنداللزوم پرداخت مالیات متعلقه باحق سپردن هرگونه تعهد وتضمین وامضاء ذیل اوراق واسناد مالیاتی که موکل مکلف به تسلیم آن میباشد . موکل به شرح ماده 171 قانون مالیات های مستقیم ، اقرارنمود که وکیل مرقوم ، ازکارکنان وزارت اموراقتصادی ودارائی وسازمان امورمالیاتی کشوردرحین خدمت ویاآمادگی به خدمت نمیباشد. مدت اعتباراین وکالت : ضرورت دارد تا برای این وکالت ، مدت تعیین شود . درصورت تعیین مدت ازجانب موکل ، مدت اعلام شده نوشته خواهد شد درغیراین صورت ، به مدت مذکور باقیمانده زمان دوره مدیریت صاحبان امضاء شخص حقوقی با توجه به آخرین روزنامه رسمی شخص حقوقی که ارائه خواهد شد ، اشاره شود . حدود اختیارات : وکیل مرقوم درانجام مورد وکالت ولوازم آن دارای همان اختیاراتی است که موکل دارا می باشد وامضاء واقدام وکیل دراین خصوص ، به منزله امضاء واقدام موکل نافذ ومعتبربوده ، نیازی به حضور یا کسب اجازه مجدد از موکل درمدت زمان این وکالت نخواهد بود.وکیل مرقوم حق توکیل مورد وکالت را به غیر نخواهد داشت .

 ۴ - در حال حاضر تهیه توکن بعهده متقاضی گواهی است و نه دفترخانه .

۵ - جهت مطالعه بیشتر در خصوص گواهی الکترونیکی و مسائل مشاورین املاک مقالاتی از این حقیر در پرتال جامع علوم انسانی بنشانی http://ensani.ir/fa/121105/profile.aspx در دسترس می باشد .

۶ - در اظهارنامه سال جاری امکان ارائه اظهارنامه با گواهی الکترونیکی امضاء نیز فراهم شده است.لذا مودیانی که دارای گواهی الکترونیکی امضاء معتبر و رسمی کشور هستند می توانند با گواهی الکترونیکی امضاء خود اظهارنامه ارسال نمایند و دیگر نیازی به تحویل پرینت اظهارنامه به حوزه مالیاتی نمی باشد.در صورت عدم استفاده از گواهی الکترونیکی امضاء ضروری است مودیان محترم پس از ارسال الکترونیکی اظهارنامه نسخه کاغذی چاپ شده توسط سیستم را مهر و امضاء نموده و به حوزه مالیاتی یا دفاتر پستی تحویل دهند.امضای الکترونیکی یک نوع رمزنگاری اطلاعات است که تنها فرد دارای امضا امکان استفاده از آن را دارد، با استفاده از امضای الکترونیکی کلیه تعاملات مودیان و دستگاه مالیاتی از جمله ارائه اظهارنامه مالیاتی، پرداخت مالیات و همچنین کلیه مکاتبات بین سازمان امور مالیاتی و مودیان از جمله ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود.اشخاص حقوقی الزاما با شماره اقتصادی و اشخاص حقیقی بدون شماره اقتصادی می توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نسبت به دریافت امضای الکترونیکی اقدام کنند.اشخاص حقوقی با تهیه توکن و ارائه آخرین روزنامه رسمی به دفتر اسناد رسمی  دارای امکان صدور گواهی الکترونیکی مراجعه نموده با تنظیم وکالتنامه ای از سوی شخص حقوقی به شخص حقیقی ( مدیرعامل ) و تکمیل فرم های مربوطه گواهی الکترونیکی خود را که روی توکن e pass 3003 ذخیره می گردد دریافت نمایند .مودیان مالیاتی می توانند پس از دریافت امضای الکترونیکی به سایت سازمان امورمالیاتی کشور مراجعه و نرم افزار اظهارنامه الکترونیکی را بر روی سیستم خود نصب کرده و به صورت (OFFLINE) اظهارنامه مالیاتی را پر کنند.پس از اتمام مرحله تکمیل اظهارنامه مالیاتی مودیان می توانند با اتصال رمز(TOKEN)  امضای الکترونیک به دستگاه و اتصال به شبکه اینترنت و انتخاب گزینه «ارسال اظهارنامه همراه با امضای الکترونیکی»، نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایند.امکان صدور گواهی ( امضای ) الکترونیکی برای صاحبان مشاغل با ارائه مجوز ( پروانه ) کسبی نیز وجود دارد .

نوشته   همکار محترم جناب اقای جهانگرد محبوب

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

ابراز همدردی با بازماندگان زلزله تبریز

با سلام

اعلام همدردی دفاتر اسناد رسمی به بازماندگان زلزله اخیر اهر ورزقان و هریس

در ماه رحمت و غفران الهی و در سایه برکات پروردگار متعال ما جمیعی از همکاران دفترخانه 71 تبریز مصیبت وارده را به پیشگاه حضرت ولی عصر و کلیه هم وطنان عزیز تسلیت عرض می نماییم و در حد توان کمکهای مالی و مقداری اغذیه توسط هلال احمر به مناطق زلزله زده ارسال نموده و3 نفر از همکارانمان نیز بعنوان نیروی آموزش دیده به محل حادثه مراجعت نمودند.

ضمن عرض تسلیت به بازمانگان زلزله اخیر در استان  از کلیه دفاتر اسناد رسمی  خواستاریم تا در صورت امکان کمکهای مالی و غیر مالی خود را یا از طریق جامعه یا بصورت انفرادی به روستا ها و شهرستانهای زلزله زده ارسال نماید این دفترخانه نیز با ارسال یک اکیب سه نفره و کمکهای مالی و غیر مالی به این زلزله زدگان کمک نمود

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٠٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

 

شهادت مولود کعبه و شهید محراب مولای متقیان علی (ع) بر مسلمانان جهان تسلیت و تعزیت باد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; شنبه ٢۱ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

آموزش گواهی امضا’ الکترونیک

با سلام خدمت همکاران و دوستان عزیز

طی تماسهایی که همکاران با اینجانب میگیرن جهت آموزش گواهی امضا در خواستی از کلیه همکاران داشتم که در صورت امکان و در صورت وجود فایل های آموزشی در مورد گواهی امضای الکترونیک و نحوه و نمونه پر شده فرم آن در هر پسوندی که باشد (تصویری یا متنی یا اسلاید) به آدرس ایمیل اینجانب ارسال کنن تا در وبلاگ گذاشته شود تا همه دوستان و همکاران ازاین آموزش بهره مند شوند .

با تشکر

ایمیل : azab_71_tab@yahoo.com

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

اندر مصایب سامانه الکترونیک سازمان ثبت اسناد

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از پرمراجعه‌کننده‌ترین سازمان‌ها در ایران است که هیچ‌وقت انبوه مراجعان آن کاهش نیافته و شاید بشود گفت بخشی از ترافیک و آلودگی هوا ناشی از ترددهای زائد و تکراری مردم بین این سازمان و سازمان‌های مشابه دیگر است.
براساس ادعای مسئولان این سازمان، هر مراجعه‌کننده برای اخذ سند دفترچه‌ای باید حداقل 10بار به این سازمان مراجعه کند.اخیرا در پی اجرای طرح دولت الکترونیک، بسیاری از دستگاه‌های دولتی اقدام به پیاده‌سازی‌ طرح سامانه الکترونیک کرده و بسیاری از خدمات خود را به‌صورت الکترونیک درآورده‌اند. سازمان ثبت اسنادیکی از آخرین دستگاه‌هایی است که به این قافله پیوسته است.

در خبرهای منتشره، ادعاهای فراوانی درباره ویژگی‌های سامانه الکترونیک سازمان ثبت اسناد شده و مثلا در یکی از خبرها آمده است: «با راه‌اندازی این سامانه استعلامات دفاتر اسناد رسمی به‌صورت الکترونیک و از طریق شبکه اینترنت به ادارات کل ثبت استان‌ها ارسال و فرایند پاسخگویی نیز به‌صورت آنلاین انجام و توسط دفاتر دریافت می‌گردد.» برخی از شعارهای داده‌شده توسط مسئولان این سازمان نیز به شرح زیر است:

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران در خبری که در سایت این سازمان قابل دسترس است گفته: با راه‌اندازی استعلام الکترونیک، استعلام فیزیکی قابل حذف است. وی به مدیران و کارکنان ثبت گفت: در واحد‌های ثبتی به محض دریافت الکترونیکی استعلام نسبت به پاسخگویی اقدام نمایند و منتظر فیزیک استعلام نباشند.»

اما واقعیت چیست؟ خبرنگار ما به‌منظور گرفتن پاسخ یک استعلام ساده ثبتی به یکی از شعب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کرد اما مسئول مربوطه به‌رغم اینکه استعلام از سوی دفتر اسناد رسمی به‌صورت الکترونیک به سازمان مذکور ارسال شده بود و نسخه فیزیکی استعلام نیز حضورا ارائه شده بود اعلام کرد: باید پرینت نسخه الکترونیک نیز از سوی دفترخانه به‌صورت حضوری به سازمان ارائه شود!

دقت کنید: 1- استعلام به‌صورت الکترونیک انجام شده است. 2- نسخه فیزیکی نیز حضورا ارائه شده است. 3- سازمان اعلام می‌کند که پرینت نسخه الکترونیک نیز باید حضورا ارائه شود! در واقع نتیجه اجرای طرح سامانه الکترونیک در سازمان ثبت اسناد و املاک این بوده که دو مرحله به سایر مراحل اضافه شده است! این یعنی سه‌برابر شدن ترافیک و رفت‌وآمد مراجعان این سازمان و ازدحام بیشتر مردم در واحدهای مختلف آن.

اما ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که خبرنگار ما برای پیگیری، به مسئول بالاتر این مجموعه مراجعه کرد. او در پاسخ، بخشنامه‌ای را نشان داد که پشت شیشه زده شده بود. در این بخشنامه صرفا بر الزامی‌بودن ارائه نسخه فیزیکی استعلام علاوه بر استعلام الکترونیک تأکید شده بود اما مسئول مربوطه در تفسیری خودسرانه، نسخه فیزیکی را پرینت نسخه الکترونیک می‌دانست درحالی‌که این دو، کاملا جداست؛

نسخه فیزیکی استعلام یعنی برگه سربرگ‌دار استعلام که ممهور به مهر برجسته دفترخانه است و پرینت استعلام الکترونیک یعنی پرینت چاپ‌شده استعلام الکترونیک ثبت‌شده در سامانه سازمان اسناد و املاک.بدین‌ترتیب وقتی حتی مسئولان مستقیم خدمات‌دهنده به مردم در این سازمان، برداشتی صددرصد معکوس از محتوای یک ابلاغیه کرده و مراجعان را سرگردان می‌کنند از سایرین چه توقعی می‌توان داشت؟ آیا سامانه الکترونیک این سازمان حاکمیتی منجر به تراکم بیشتر کارها، نارضایتی بیشتر مردم و افزایش مراحل اداری در این سازمان شده است؟

بنقل از همشهری آنلاین

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٤٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٠ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم

همکاران محترم در تبریز

با سلام

همکاران محترم توجه داشته باشید که سایت بازداشتی ها عوض شده لطفا بخشنامه های مربوطه را از سایت زیر میتوانید دانلود کنید

http://easabt.gov.ir/protocol/index.php?option=com_jdownloads&view=viewcategory&catid=10&Itemid=19

ویا مطابق شکل زیر از سایت وبا کلیک بر روی کادر قرمز مشخص شده در عکس استفاده نمایید

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۳ امرداد ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم