.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

شرکت کلیه همکاران در نظرسنجی مجله کانون مرکز

 

بدینوسیله از کلیه همکاران محترم سراسر استان درخواست میشود در نظرسنجی که در سایت کانون سردفتران و دفتریاران مرکز جهت ادامه و نحوه فعالیت مجله کانون منعکس گردیده ، شرکت نموده و نظرات خود را ارائه فرمایند .

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

اطلاعیه واحد فناوری اطلاعات کانون درخصوص آلوده شدن سیستمهای برخی دفاتر

ا توجه به گزارش برخی دفاتر اسناد رسمی مبنی بر ویروسی شدن کامپیوترها و از بین رفتن فایل های آنها، بررسی‏ های لازم بروی فایل های آلوده ارسالی از دفاتر توسط واحد فناوری اطلاعات کانون سردفتران و دفتریاران انجام گردید. راهنمائی های بیشتر در صندوق پستی اعضا قرار داده شده است.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

توجه توجه از نرم افزار خود بک آپ (پشتیبان) بگیرید

برابر اعلام شرکت تکرو سیستم وعده ای از همکاران بتازگی ویروسی باعث پاک شدن کلیه اطلاعات موجود در کامپیوتر دفاتر شده که موجب بروز مشکلاتی در نرم افزارهای دفاتر اسناد رسمی در سطح استان گردیده لذا جهت جلوگیری از بروز مشکلات بعدی از کلیه همکاران درخواست میشود هر چه سریعتر از آخرین نسخه و اطلاعات موجود خود BACK UP (بک آپ) تهیه و نگهداری نمایند ضمنا بعد از برداشت بک آپ آنرا کنترل نموده و از کپی شدن کامل اطلاعات در بک آپ اطمینان حاصل نمایند.

http://www.eaz-notary.com/Content.aspx?Id=TmV3c09waW4%3d-kgJk04ahhuE%3d&val=MTA5OQ%3d%3d-mswL2Q6bgtA%3d

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۱٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

با تفاوت حقوقی سرقفلی و حق کسب‌وپیشه آشنا شوید؛امکان توقیف سرقفلی در محکومیت‌های

وقتی محکوم مالی با میل و رغبت حاضر به اجرای رای نیست، چاره‌ای وجود ندارد، جز اینکه با معرفی اموال وی، رای به اجرا در آید. گاهی از اموال محکوم چیزی به‌جز سرقفلی یک مغازه در دسترس نیست.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از روزنامه حمایت، آیا طلبکار می‌تواند به توقیف سرقفلی امیدوار باشد و آن را به دادگاه معرفی کند؟‌ در قالب تحلیل یک پرونده به بررسی این سوال خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٢٩ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

عقد قرارداد با هتل استقلال با 50 درصد تخفیف

سالن های هتل استقلال با 50 درصد تخفیف در اختیار همکاران سردفتر و دفتریار قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، به اطلاع همکاران محترم سردفتر و دفتریار سراسر کشور می رساند طی تفاهم نامه فی مابین بین کانون سردفتران و هتل استقلال این تخفیف از 20 خردادماه سال جاری اجرایی است و تسهیلات ذیل در اختیار همکاران سردفتر،دفتریار و کارکنان دفاتر اسنادرسمی قرار می گیرد:

1-      سالن های هتل با 50% تخفیف

2-      اتاق های برج با 30% و 40% تخفیف

3-      منوی غذایی مراسمها با 10% تخفیف

 همکاران می توانند با معرفی و ارایه کارت شناسایی از تسهیلات این هتل بهره ببرند.

اطلاعات بیشتر را در قسمت «مراکز رفاهی» در گزینه «مراکز طرف قرارداد» در منوی پرتال مشاهده نمایید.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٢٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

قانون، تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسنادرسمی

ضرورت وضع قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسنادرسمی جز تشیق و ترغیب مردم به تنظیم روابط حقوقی شان به صورت سند رسمی نیست.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از روزنامه حمایت، صفحه حقوقی، موید این مهم،‌همانا ابطال ماده 9 اصلاح آیین نامه اجرایی این قانون است که بر این اساس اکنون همچنان اسناد راجع به اجاره املاک و مستغلات قابلیت تنظیم و ثبت به صورت سندرسمی اجاره را بدون نیاز به اخذ مفاصا حساب در دفاتر اسنادرسمی دارند.آیا این حمایت بی چون و چرای قانون گذار از «سندرسمی» به معنای ضرورت تثبیت حقوق مالکیت و اسناد مردم و کاهش هزینه بیت المال نیست.ظرافت عمل و دقت قانونی و صرافت حقوقی هیات عمومی دیوان عدالت اداری در ابطال ماده 9 اصلاحی آیین نامه اجرایی قانون تسهیل تنظیم اسناد، آن قدر به موقع بود که از آن تاریخ به بعد گرایش مجدد مردم برای تنظیم سندرسمی اجاره در دفاتر اسنادرسمی به طور چشمگیر و قابل توجه زبانزد عام و خاص و حتی متصدیان بنگاه های معاملاتی املاک است که اگر آمار دقیقی از مراجعات و به تبع آن، کاهش هزینه های ثانویه دعاوی ناشی از اسناد عادی اجاره در محاکم خواهیم بود.بدیهی است که کار را باید به کاردان سپرد.اگر دفاتر اسنادرسمی همچون سابقه هشتاد ساله شان به تنظیم سند رسمی ادامه دهند و بنگاه های مشاور املاک نیز به وظیفه دلالی و واسطه گری که کاملا قانونی است بپردازند، به یقین هیچ مشکلی سد راه توسعه نظام سردفتری ایران و ساماندهی املاک و معاملات مردم و تضمین تامین حقوق دولت و تثبیت حقوق مالکیت و اسناد آحاد جامعه نخواهد بود.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٠٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

دعوت به شرکت در نظرسنجی ماهنامه «کانون»

از تمامی همکاران سردفتر و دفتریار برای شرکت در نظرسنجی ماهنامه «کانون» در پرتال دعوت به عمل می آید.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، به اطلاع کلیه همکاران محترم سراسر کشور می رساند کانون سردفتران و دفتریاران قصد دارد تا از طریق نظرسنجی، با جلب نظر مخاطبان ماهنامه «کانون»، ترتیبی اتخاذ کند تا مقدمه ارتقای سطح کیفی و محتوایی و توسعه کمی ماهنامه را فراهم آورد.

 بدینوسیله از تمامی همکاران سردفتر و دفتریار اسناد رسمی سراسر کشور دعوت به عمل می آید تا با شرکت در این نظرسنجی،‌ در راستای ارتقای کیفیت و محتوای ماهنامه، ‌این کانون را یاری کنند.

 برای شرکت در نظرسنجی ماهنامه "کانون" می توانید با ورود نام کاربری و کلمه عبور در پرتال و انتخاب گزینه «نظرسنجی ماهنامه کانون» در قسمت سمت چپ صفحه اصلی پرتال به تکمیل فرم طراحی شده بپردازید.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:۱٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

اشخاص حقیقی برای دریافت گواهی امضای الکترونیک جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی به دفا

اشخاص حقیقی می توانند برای دریافت گواهی امضای الکترونیک جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد شغلی سال 1392 به دفاتر اسنادرسمی مراجعه کنند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، از آنجا که در سال گذشته تنها مودیان حقوقی موظف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود با گواهی امضای الکترونیک بوده اند، به اطلاع می رساند طبق اعلام سازمان امور مالیاتی کشور در سال جاری، مودیان اشخاص حقیقی هم مشابه اشخاص حقوقی برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد شغلی خود به گواهی امضای الکترونیک نیاز دارند.مودیان حقیقی می توانند با مراجعه به دفاتر اسنادرسمی سراسر کشور که متصدی صدور گواهی امضای الکترونیکی هستند، جهت دریافت گواهی امضای خود برای تسلیم اظهارنامه الکترونیکی در تیرماه اقدام کنند.شایان ذکر است براساس توافق وزارت بازرگانی و کانون سردفتران و دفتریاران از خرداد ماه 1390، امضای الکترونیکی به عنوان یک خدمت جدید در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور به متقاضیان ارایه شده است و ویژگی «غیرقابل کپی برداری» یکی از محاسن مهم سخت‌افزاری امضای الکترونیک است.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

برگزاری جلسه عمومی روز چهارشنبه 22/3/92

به اطلاع کلیه همکاران محترم سطح استان میرساند جلسه عمومی  روز چهارشنبه مورخ 22/3/92 ساعت 5/5 عصر در سالن اجتماعات جامعه با حضور مدیرکل محترم ثبت استان جناب آقای به پائی برگزار میگردد .

دستور جلسه عبارتست از :

1= تقسیم اسناد مسکن مهر

2= بررسی بازرسی های دفاتر اسناد رسمی

3= حق التحریر اسناد قطعی غیرمنقول

4= حمایت از نامزدی همکاران در انتخابات شورای شهر و روستا

از کلیه همکاران محترم درخواست میشود با حضور فعال در این جلسه نکته نظرات خود را پیرامون مسائل معنونه مطرح نمایند .

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٥٩ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

سردفتران و دفتریاران کاندیدای انتخابات شورای شهر در کانون سردفتران

سردفتران و دفتریاران کاندیدای شورای شهر در کانون حضور یافتند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران،عصر روز گذشته همکاران ثبتی،سردفتران و دفتریاران کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در تهران،با حضور در سالن اجتماعات کانون به بیان نظرات، پیشنهادات و برنامه های خود پرداختند.در این نشست مهران حنیفی،رییس بازرسی ثبت استان تهرن، میثم افخمی- سردفتر اسنادرسمی 1229 تهران، نعیم علی نقی- سردفتر اسنادرسمی 1018 تهران، امیرحسین معزالدینی- دفتریار اسنادرسمی 24 تهران و  محمد ابوالحسنی- دفتریار اسنادرسمی 650  تهران  به بیان اهداف و برنامه های خود پرداخته و به سوالات حاضران پاسخ گفتند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

بسته حقوقی برای کسانی که با اجرای مفاد اسناد رسمی آگاهی ندارند؛جریان صدور اجرایی

مفاد اسناد رسمی را می‌توان بدون مراجعه به دادگاه و از طریق اداره‌های ثبت به اجرا در آورد. این امتیاز بزرگ به صورت استثنایی به برخی از اسناد عادی مثل چک هم داده شده است به همین دلیل یکی از راه‌های وصول چک مراجعه به اداره‌های ثبت است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از روزنامه حمایت، با وجود این شهروندان کمتر از این حق خود استفاده می‌کنند که دلیل آن ناآشنایی مردم با نحوه اجرای مفاد اسناد رسمی است. در ادامه در قالب تحلیل یک پرونده به بررسی مراجع اعتراض از صدور اجراییه ثبتی می‌پردازیم.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٢٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نشست حقوقی با حضور دکتر حسن روحانی در محل جامعه سردفتران و دفتریاران استان آذربا

به اطلاع عموم همکاران محترم میرساند نشست حقوقی با حضور جناب آقای دکتر حسن روحانی نامزد یازدهمین دوره ریاست جمهوری روز دوشنبه مورخ 92/3/20  ساعت 19در محل جامعه سردفتران و دفتریاران استان آذربایجانشرقی برگزار میگردد .از  همکاران محترم سردفتر و دفتریار دعوت میشود در این نشست حضور فعال داشته باشند.لازم به ذکر است آقای دکتر روحانی قبل از این مراسم ساعت 18  در سالن شهید پورشریفی باغشمال تبریز با مردم شهید پرور تبریز دیدار و گفتگو خواهند کرد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٢۱ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

اعلام اسامی سردفتران،دفتریاران و همکاران ثبتی کاندیدای شورای شهر

اسامی سردفتران،دفتریاران و همکاران ثبتی کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اعلام شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، در راستای انتخابات شورای شهر، به اطلاع همکاران سراسر کشور می رساند تعدادی از همکاران ثبتی،سردفتر،دفتریار و کارکنان دفاتر اسنادرسمی در این دوره کاندیدا شده اند که اسامی همکارانی که کاندیداتوری خود را به روابط عمومی کانون اطلاع داده اند به این شرح است:

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٤۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

یادآوری یک حق شهروندی: تنظیم اسناد اجاره املاک در دفاتر اسنادرسمی

"تنظیم اجاره نامه در دفاتر اسنادرسمی". این مطلب طی چند هفته گذشته درحالی از سوی رسانه ها عنوان شد که نوید جدیدی برای مردم در آستانه فصل جابجایی و نقل و انتقال املاک بود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از صفحه حقوق شهروندی روزنامه ایران، این خبر زمانی جذاب تر شد که با اعلام پرداخت نرخ پایین تر از مشاوران املاک همراه بود. در یک دفتر اسنادرسمی تنها نیم درصد مبلغ سند برای حق الثبت یعنی حقوق دولتی و 4 دهم درصد برای حق التحریر به ازای یک تا 20میلیون تومان از طرفین دریافت می شود.به عنوان مثال مجموع تمام هزینه ­های تنظیم سندرسمی اجاره در دفترخانه ­ها شامل حق­ الثبت(حقوق دولتی)، حق­ التحریر و مالیات بر ارزش افزوده برای ملکی که به مدت یکسال در ازای ماهیانه 100 هزار تومان اجاره داده می­ شود، فقط 35 هزار تومان برای هریک از طرفین است و یا برای ملکی که به مدت یکسال در ازای ماهیانه 1میلیون تومان اجاره داده می­ شود، مبلغ 85 هزار تومان از هرکدام از طرفین است.این درحالی است که براساس قانون،تنظیم اسناد قراردادهای اجاره اصولا در صلاحیت ذاتی دفاتر اسناد رسمی است که موضوع جدیدی نیست اما مردم به واسطه تنظیم قرارداد از دیرباز در بنگاه های مشاورین املاک،از این امکان غافل بوده اند و هرساله مطابق روال سالهای گذشته اقدام به تنظیم قرارداد اجاره در بنگاه ها می کنند درحالی که مردم در این راستا دو انتخاب دارند.سند عادی در بنگاه مشاور املاک یا سندرسمی در دفتر اسنادرسمی.همچنین با بخشنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، برای تنظیم اسنادرسمی اجاره به مدت سه سال و کمتر از آن، اعم از اینکه مسکونی باشد یا اداری و یا تجاری، دیگر نیازی به استعلام نیست که این آخرین مانع بر سر راه تنظیم اسنادرسمی اجاره در دفاتر اسنادرسمی به نفع مردم و درجهت تسهیل تنظیم اسنادرسمی از میان برداشته شد.حال انتخاب با مردم است که بین سند عادی و سند رسمی، سندی محکمه پسند، غیر قابل انکار و تردید، با هزینه پایین تر جهت تنظیم قرارداد را انتخاب کنند یا تنها مطابق روال سابق عمل کرده و از این حق خود چشم پوشی کنند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:٤٢ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نحوه تقسیم اسناد مسکن مهر در نامه ارسالی به مدیرکل محترم ثبت استان

 

پیرو تماسهای مکرر همکاران در مورد نحوه تقسیم اسناد مسکن مهر بشرح مندرج در  نامه ارسالی به مدیر کل محترم ثبت استان ، به استحضار کلیه همکاران محترم میرساند بر اساس توافق با اداره کل محترم ثبت استان اولویت های اعلامی در نامه مذکور بر مبنای کل حق التحریر دفاتر شهرستان تبریز در سال 91 میباشد و به ترتیب دفاتری که حداقل حق التحریر را در سال 91 داشتند در اولویت قرار گرفته اند . بدیهی است در نوبت های بعدی دفاتر سری دوم اعلام خواهد شد.

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۳٦ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

متن نامه ارسالی جامعه به مدیرکل محترم ثبت اسناد و املاک استان

 

جناب آقای کاظم به پائی

مدیر کل محترم ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی

 سلام علیکم ، احتراماً در اجرای مصوبه کمسیون محترم تقسیم اسناد شهرستان تبریز که بموجب آن ارجاع اسناد مربوط به مسکن مهر به این جامعه محول گردیده ، جهت تسریع در امور صاحبان مسکن و رعایت قوانین ، اسناد مذکور به ترتیب اولویت از طرف جامعه به دفاتر واجد شرایط مشروحه ذیل ارجاع خواهدگردید لذا مستدعی است در جهت اجرای مصوبه کمسیون مذکور و همچنین برخورد قانونی با همکارانی که خلاف مصوبه کمسیون اقدام می نمائید دستور به اقدام مقتضی معمول فرمائید.

دفاتر واجد شرایط به ترتیب اولویت عبارتند از :

227 – 226 – 213 – 122 – 199 – 209 – 220 – 244 – 240 – 207 – 19 – 91 – 197 – 228 – 11 – 262 – 257 – 126 – 194 – 207 – 46 – 225 – 9 – 53 – 256 – 229 – 255 – 198 – 232 – 208 – 263 – 59 – 175 – 238 – 261 – 231 – 249 – 155 – 180 – 204 .

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٢٩ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

عدم رعایت تقسیم اسناد مسکن مهر از سوی عده ای از همکاران

حسب اطلاع ،تعداد اندکی از همکاران بدون در نظر گرفتن موازین قانونی و اطلاعیه های قبلی جامعه بطور مستقیم اقدام به تنظیم اسناد مسکن مهر مینمایند لذا موکدا اعلام میگردد:نامه  مدیر فنی استانداری محترم که دستاویزی برای عده قلیلی از همکاران  قرار گرفته مستند تنظیم اسناد مسکن مهر نبوده و بر خلاف مصوبه کمیسیون تقسیم اسناد میباشد.  و جامعه سردفتران و دفتریاران استان که بموجب اختیارات تفویضی از طرف کمیسیون مسئول تقسیم اسناد مذبور میباشد ، حسب وظیفه و دفاع از حقوق همکارانی که با احترام به موازین قانونی از تنظیم اسناد مذکور خودداری نموده اند ، بناچار همکارانی را که بهر دلیل مصوبات کمیسیون و بخشنامه سازمان ثبت را رعایت نمینمایند ضمن بازرسی ،گزارش خواهد نمود. امید است کلیه عزیزان همکار  در رعایت چنین مواردی خود پیشقدم باشند تا بعدا جای گلایه ای باقی نماند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٥٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

ارائه پیشنهاد از طرف همکاران نسبت اصلاح آئین نامه بیمه و بازنشستگی

نظر به توافق حاصله در همایش اصفهان نسبت به تدوین و اصلاح آئین نامه بیمه و بازنشستگی همکاران در همایش آتی استان قزوین ، از کلیه همکاران درخواست میشود هرگونه طرح و پیشنهاد خود را در رابطه با اصلاح آئین نامه بیمه و بازنشستگی قانون دفاتر اسناد رسمی حداکثر تا تاریخ 20/3/92 به هیئت مدیره جامعه اعلام یا ارسال فرمایند .

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٤۱ ‎ق.ظ ; یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران به تسنیم خبر داد:استقبال از ثبت قرارداد اجاره مس

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با تاکید بر استقبال فراوان از ثبت قرارداد اجاره‌بها در دفاتر اسناد رسمی گفت: اکثر پرونده‌های املاک مطرح در محاکم دادگستری مربوط به عقد قرارداد در بنگاه‌های املاک است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدرضا دشتی اردکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزود: شنیده‌های ما حاکی از آن است که مردم خیلی مراجعه کردند و بیشتر هم با توجه به اینکه به مزایای سند رسمی مطلع شدند بیشتر واقف شدند که به خاطر این‌که هم ارزان هم به راحتی می‌توانند ملک را تخلیه کند تا ودیعه را راحت بگیرد.وی تصریح کرد: مردم کار راحت ارزان و باسرعت را ترجیح دادند به کارهایی که باید چند ماه دوندگی کنند در دادگاه‌ها تا به عنوان مثال ملکی تخلیه شود.وی در پاسخ به این پرسش که برخی معتقدند که این برنامه به دلیل نداشتن کد رهگیری دوام نمی‌آورد، گفت:‌ اصلا کد رهگیری در ثبت قرارداد اجاره در دفاتر رسمی کارایی ندارد. این کد بانک اطلاعاتی است که می‌خواهند آنرا تکمیل کنند.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

دیدار هیئت مدیره جامعه و مدیرکل ثبت استان با حضرت آیت اله مجتهد شبستری

هیئت مدیره جامعه سردفتران و دفتریاران استان به همراه مدیرکل محترم ثبت استان جناب آقای به پائی و معاونین اداره کل آقایان سلطانی و اسمعیل زاده ، مسئول حفاظت اطلاعات آقای بخشعلی زاده ، دادستان انتظامی آقای غفاری ، رئیس بازرسی استان آقای اسماعیل زاده ، روسای محترم ثبت مرکز و ناحیه شرق شهرستان تبریز آقایان دلخواه و ناصری ، مسئول کاداستر آقای غفاری و مسئول روابط عمومی آقای آذرمی روز پنجشنبه مورخ 9/3/92 ساعت 5/11 صبح با حضور در بیت آیت اله محسن مجتهد شبستری نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی و امام جمعه محبوب شهرستان تبریز ضمن دیدار با ایشان و ارائه گزارشی از عملکرد ادارات ثبت استان و مجموعه دفاتر اسناد رسمی استان از بیانات و رهنمودهای معظم له بهره مند گردیدند

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ; شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

مدیر پایگاه قوانین و مقررات سامانه ملی قوانین و مقررات:کتاب قانون جدید مجازات اس

مدیر پایگاه قوانین و مقررات سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی گفت: تمامی مصوبات ۱۸ شورای عالی به سامانه ملی قوانین و مقررات وارد شده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، فاطمه منصوریان، مدیر پایگاه قوانین و مقررات سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی اظهار داشت: در خصوص تکمیل مقررات و مصوبات سامانه ملی قوانین و مقررات تمامی مصوبات 18 شورای عالی که بر اساس قانون تعیین وضعیت شوراها مصوب 1387 وارد سامانه شده است.وی ادامه داد: کتاب قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 برای اولین بار همزمان با انتشار در روزنامه رسمی از سوی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین معاونت حقوقی ریاست جمهوری منتشر شده است.مدیر پایگاه قوانین و مقررات سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی بیان کرد: متن کامل قانون مجازات اسلامی به صورت برخط( آنلاین) از طریق سامانه ملی قوانین و مقررات به نشانی www.ddotic.ir  قابل دسترسی و بهره برداری است.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٠٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

بسته حقوقی برای کسانی که می‌خواهند بدون دغدغه خرید وفروش کنند؛وکالتی معامله نکنی

در زندگی روزمره، مردم با هم قراردادهای مختلفی می‌بندند و قول و قرارهای مختلفی می‌گذارند که بسیاری از آنها به نتیجه می‌رسد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از روزنامه حمایت، با وجود تغییر بسیاری از مناسبت‌های اجتماعی، هنوز بیشتر مردم به قرارهای‌شان پایبندند و قولشان قول است. برای همین وقتی که قراردادی می‌بندند، در ابتدا چندان نگران بدقولی طرف مقابلشان نیستند؛ اما کسانی که مشاغل حقوقی دارند، این قدر خوش‌بین نیستند. برخورد با انواع و اقسام کلاهبرداری‌ها و حیله‌ها باعث می‌شود که در هنگام قرارداد با وسواس معامله کنند و دیگران را هم به رعایت احتیاط دعوت کنند. شما هم بد نیست که کمی وسواس داشته باشید.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٤٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

کانون سردفتران درگذشت دکتر سمیعی،استاد قوانین مالیاتی را تسلیت گفت

کانون سردفتران و دفتریاران درگذشت دکتر علی اکبر سمیعی،استاد قوانین مالیاتی را تسلیت گفت.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، خبر درگذشت دکتر علی اکبر سمیعی، استاد قوانین مالیاتی و مدرس دانشگاه خبر تاسف آور و تأثر برانگیزی بود.  روبط عمومی کانون سردفتران به نمایندگی از سوی خانواده بزرگ دفاتر اسنادرسمی ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم مرحوم سمیعی و مسئولان وزارت اقتصاد و دارایی، برای آن مرحوم مغفور علو درجات و برای بازماندگان شکیبایی را ازا درگاه خداوند منان مسئلت می نماید.

 

روحش شاد و یادش گرامی

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٤٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نقص مدارک دفتریارانی که در آزمون اختبار اسفند ماه شرکت کردند

با توجه به انجام آزمون اختبار مربوط به دفتریاران اول و دوم که در اسفند ماه 91 در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار گردید ، صدور ابلاغ تعدادی از دفتریاران مذکور به جهت نقص مدارک و عدم تکمیل پرونده با مشکل مواجه گردیده لذا بدین وسیله از دفتریاران محترم مشروحه ذیل درخواست میشود سریعا جهت رفع نقص و تکمیل پرونده خود به اداره کل ثبت استان مراجعه فرمایند در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه عواقب آن متوجه ایشان خواهد بود.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

مجلس اربعین درگذشت مرحومه الحاجیه عربیه

 

به مناسبت اربعین درگذشت مرحومه الحاجیه عربیه مادر ارجمند دوست و همکار عزیزمان جناب آقای غلامعلی عربی نژاد سردفتر دفترخانه 4 تبریز مجلس بزرگداشتی روز پنجشنبه مورخ 9/3/92 از ساعت 3/6 الی 30/8 عصر در مسجد بادکوبه ای واقع در خیابان ملل متحد تبریز - بهار شرقی - سرویجویه برگزار خواهد شد . شرکت عموم همکاران موجب شادی روح آنمرحومه و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود.

شادی روح آنمرحومه و صبر و بردباری برای بازماندگان خصوصا همکار عزیزمان را از درگاه ایزد متعال خواهانیم.

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

کانون ها و جوامع پیشنهادات خود را درخصوص بیمه و بازنشستگی استان ها اعلام کنند

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران طی نامه ای از کانون ها و جوامع خواست تا پیشنهادات خود را درخصوص بیمه و بازنشستگی استان ها به دبیرخانه همایش در استان اصفهان اعلام کنند.

 متن این نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نظربه اینکه در همایش 26/2/92 در استان اصفهان مقرر شد که آیین نامه بیمه و بازنشستگی درخصوص واگذاری اختیار به کانون های سردفتری استان ها مبنی بر پرداخت حق بیمه و بازنشستگی، درمان و غیره طرح و بررسی شود، به اطلاع می رسد حداکثر ظرف مدت یک ماه و تا پیش از برگزاری همایش بعدی در استان قزوین پیشنهادات به دبیرخانه همایش ارسال شود.

دبیر همایش، کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان است و از کلیه همکاران محترم درخواست می شود تا حداکثر یک هفته قبل از برگزاری همایش مذکور، نظرات و پیشنهادات خود را به دبیرخانه این همایش در استان اصفهان و یا روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران مرکز ارسال کنند.

 

احمدعلی سیروس

نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:۱۸ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

انتخاب اعضای هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه جامعه سردفتران و دفتریاران استان

با همت و تلاش اعضای محترم هیئت موسس و امنای صندوق قرض الحسنه جامعه  آئین نامه اجرائی صندوق طی روزها گذشته به تصویب هیئت موسس و امنا ء و هیئت مدیره جامعه رسید . در ادامه  روند تاسیس و اجرائی نمودن فعالیت صندوق مذکور ، انتخابات هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه جامعه سردفتران و دفتریاران استان روز دوشنبه مورخ 92/3/6 در ساعت 5/5 الی 8 عصر در محل جامعه و  با حضور رئیس  هیئت مدیره جامعه به نمایندگی از طرف هیئت مدیره جامعه ،برگزار گردید که اعضای هیئت مدیره صندوق  بشرح زیر انتخاب و جهت ادامه روند اجرائی طی روزهای آتی تصمیم های مقتضی اتخاذ گردید و به اطلاع کلیه همکاران خواهد رسید .

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٠٦ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

انالله و انا الیه راجعون

 

با نهایت تاثر و تاسف با خبر شدیم مرحوم حاج محمد جلال ابوی گرانقدر همکار عزیزمان جناب آقای اکبر جلال سردفتر دفترخانه 241 تبریز دارفانی را وداع گفتند .

از درگاه خداوند متعال برای آنمرحوم رحمت و برای بازماندگان خصوصا همکار عزیزمان صبر و بردباری مسئلت داریم.

مراسم شام غریبان آنمرحوم روز دوشنبه مورخ 6/3/92 ساعت 6 الی 8 بعد از ظهر در مسجد میانه واقع در خیابان منتظری (مارالان سابق) تبریز برگزار میگردد . حضور همکاران موجب شادی روح آنمرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود.

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

درکافه خبر مطرح شد:هزینه های تنظیم اجاره نامه در دفاتر اسناد رسمی بسیار پایین اس

خبر جالب بود.حدود یکماه پیش و با شروع فصل جابجایی و رونق اجاره خانه، اعلام شد که مالک و مستاجر می توانند برای ثبت سند اجاره به دفاتر اسنادرسمی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرآنلاین، سال هاست که مردم برای تنظیم قرارداد اجاره به مشاوران املاک و به اصطلاح بنگاه های معاملات ملکی مراجعه می کنند اما حالا این قانون جدید به نوعی سنت شکنی محسوب می شود شاید به همین دلیل مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی برای قراداد اجاره  خانه سبب اعتراض بنگاه داران هم شد.در مورد این که این قانون چه مزایا و معایبی دارد از محمدرضا دشتی اردکانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران و محمد عظیمیان، رئیس دفتر حقوقی و معاضدت قضائی کانون سردفتران و دفتریاران دعوت کردیم تا با حضور در کافه خبر به ابهامات این قانون پاسخ دهند.مشروح این گفت وگو را می خوانید:

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٥ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

حمایت جامعه استان از نامزدی همکاران سردفتر و دفتریار در انتخابات شوراها

مطلع شدیم همکار عزیزمان جناب آقای مقصود ملائی سردفتر دفترخانه 12 تبریز نامزد انتخابات آتی شورای شهر تبریز میباشند ، بدین وسیله جامعه سردفتران و دفتریاران استان آذربایجانشرقی ضمن حمایت از  ایشان  و همچنین سایر همکاران نامزد انتخابات شوراها در سراسر استان ، از خانواده بزرگ دفاتر اسناد رسمی درخواست مینماید با شرکت در انتخابات شوراهای شهر و با رای  قاطع خود به همکاران عزیزمان ،وظیفه اخلاقی حمایتی خود را ادا نمایند . انشاءالله.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ ; شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نظریه مشورتی کمیسیون حقوقی جامعه در مورد اخذ حق التحریر از اسناد قطعی غیرمنقول

پیرو تماسهای مکرر همکاران از سطح استان و سایر استانها در مورد نظر کمیسیون حقوقی این جامعه نسبت به اخذ حق التحریر بر مبنای ارزش واقعی مندرج در اسناد قطعی غیرمنقول ، همانگونه که قبلا نیز نظریه مشورتی کمیسیون حقوقی جامعه اعلام گردیده مجددا به اطلاع همکاران محترم میرساند با ابطال آئین نامه 1317 و به تبع آن ابطال تبصره الحاقی به ماده 58  ( به استناد قاعده  الفرع تابع للاصل ) که اخیرا نیز به تائید دیوان محترم عدالت اداری رسیده ،تنها مستند عدم اخذ حق التحریر املاک بر مبنای ارزش واقعی مندرج در سند نیز اعتبار خود را از دست داده و لذا حاکمیت اصل کلی "اخذ حق التحریر بر مبنای مبلغ مندرج در سند" در اسناد قطعی غیر منقول نیز همانند سایر اسناد ،جاری گردیده و با توجه به قوانین و بخشنامه های جاری مانعی برای  اخذ حق التحریر اسناد قطعی غیرمنقول بر اساس ارزش واقعی مندرج در سند وجود ندارد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نظریه مشورتی کمیسیون حقوقی جامعه در مورد اخذ حق التحریر از اسناد قطعی غیرمنقول

پیرو تماسهای مکرر همکاران از سطح استان و سایر استانها در مورد نظر کمیسیون حقوقی این جامعه نسبت به اخذ حق التحریر بر مبنای ارزش واقعی مندرج در اسناد قطعی غیرمنقول ، همانگونه که قبلا نیز نظریه مشورتی کمیسیون حقوقی جامعه اعلام گردیده مجددا به اطلاع همکاران محترم میرساند با ابطال آئین نامه 1317 و به تبع آن ابطال تبصره الحاقی به ماده 58  ( به استناد قاعده  الفرع تابع للاصل ) که اخیرا نیز به تائید دیوان محترم عدالت اداری رسیده ،تنها مستند عدم اخذ حق التحریر املاک بر مبنای ارزش واقعی مندرج در سند نیز اعتبار خود را از دست داده و لذا حاکمیت اصل کلی "اخذ حق التحریر بر مبنای مبلغ مندرج در سند" در اسناد قطعی غیر منقول نیز همانند سایر اسناد ،جاری گردیده و با توجه به قوانین و بخشنامه های جاری مانعی برای  اخذ حق التحریر اسناد قطعی غیرمنقول بر اساس ارزش واقعی مندرج در سند وجود ندارد.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٠:۳٠ ‎ق.ظ ; شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

20 درصد تخفیف مجتمع پزشکی حیات به همکاران سردفتر و دفتریار

 

با هماهنگی بعمل آمده با مجتمع پزشکی حیات ، همکاران سردفتر و دفتریار سطح استان در صورت مراجعه به مجتمع پزشکی مذکور و ارائه دفترچه خدمات درمانی  یا کارت سردفتری و دفتریاری و در صورت عدم اخذ کارت با معرفی جامعه، در مقابل ارائه خدمات درمانی و پزشکی از 20 درصد تخفیف ویژه مطابق تعرفه قانونی بهره مند خواهند بود.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

توافق جامعه با سرپرستی بانک سینا جهت اعطای اعتبارات اختصاصی به همکاران سردفتر و

 

پیرو هماهنگی های قبلی جلسه اختصاصی هیئت مدیره جامعه با سرپرست محترم بانک سینا در استان جناب آقای بالائی و معاونت اعتبارات و مسول امور حقوقی بانک سینا آقایان حیدری و حمامی روز چهارشنبه مورخ 1/3/92 ساعت 5/5 در محل جامعه برگزار گردید. در این جلسه پیرامون خدماتی که بانک سینا اختصاصا به همکاران سردفتر و دفتریار در سطح استان میتواند ارائه دهد ، بحث و بررسی بعمل آمده و توافق گردید تا بانک سینا به همکاران سردفتر و دفتریار تسهیلاتی در قالب تجهیز دفاتر - خرید محل دفترخانه و تعمیرات محل دفترخانه اعتباراتی تا سقف 1000000000 (یک میلیارد ریال) بدون وثیقه ملکی با معرفی 2 نفر ضامن و  با معرفی جامعه سردفتران و دفتریاران استان اختصاص دهد . مقرر گردید این مورد و سایر خدماتی که بانک سینا به همکاران ارائه خواهد نمود بموجب تفاهم نامه ای تنظیم و با امضای طرفین اجرائی گردد

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

20 درصد تخفیف مجتمع پزشکی حیات به همکاران سردفتر و دفتریار

با هماهنگی بعمل آمده با مجتمع پزشکی حیات ، همکاران سردفتر و دفتریار سطح استان در صورت مراجعه به مجتمع پزشکی مذکور و ارائه دفترچه خدمات درمانی  یا کارت سردفتری و دفتریاری و در صورت عدم اخذ کارت با معرفی جامعه، در مقابل ارائه خدمات درمانی و پزشکی از 20 درصد تخفیف ویژه مطابق تعرفه قانونی بهره مند خواهند بود.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

نوجه توجه همکاران گرامی توجه توجه

پیرو ارسال تصویر نامه شماره 36776/92 مورخ 92/2/14 اداره آمار اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر همکاری دفاتر اسناد رسمی با مامورین بانک مرکزی درتهیه آمار های لازم که از جانب کانون به صندوق پستی همکاران ارسال گردیده بود ، تذکر زیر از قلم افتاده بود که بدین وسیله ضمن پوزش ازهمکاران گرامی ، جهت پیوست به نامه فوق عنوان می شود :
" قابل توجه همکاران خواهد بود که این موضوع و همکاری گفته شده ، نیازمند هماهنگی قبلی دفاتر باادارات کل ثبت استانها خواهد بود و بدون اخذ مجوز و هماهنگی گفته شده ، ازارائه هرگونه آمار واطلاعات خودداری نموده ، درصورت لزوم نماینده بانک مرکزی را به اداره کل ثبت استان هدایت فرمایند" .

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٩:۱٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم

تهیه سریع بک آپ توسط همکاران از آخرین اطلاعات خود

برابر اعلام عده ای از همکاران در اثر هک شدن بعضی سرورها موجب بروز مشکلاتی در نرم افزارهای دفاتر اسناد رسمی در سطح استان گردیده لذا جهت جلوگیری از بروز مشکلات بعدی از کلیه همکاران درخواست میشود هر چه سریعتر از آخرین نسخه و اطلاعات موجود خود BACK UP (بک آپ) تهیه و نگهداری نمایند ضمنا بعد از برداشت بک آپ آنرا کنترل نموده و از کپی شدن کامل اطلاعات در بک آپ اطمینان حاصل نمایند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٢٠ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢
Comments نظرات () لینک دائم