.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

شروع اخذ اثر انگشت در دفاتر اسناد رسمی استان از سوم آبان ماه

به اطلاع میرساند طبق اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دفاتر اسناد رسمی استان آذربایجانشرقی از تاریخ سوم آبان ماه 1394 مکلف به اخذ اثر انگشت به هنگام اخذ شناسه و امضائات اسناد میباشند و در صورتیکه دفترخانه ای مجهز به دستگاه اسکنر نباشد توانایی تکمیل اسناد و اخذ امضائات را نخواهد داشت.

جهت مزید استحضار همکاران اعلام میدارد دستگاههای خریداری شده در حال ترخیص از گمرک تهران میباشد و به محض اتمام مراحل ترخیص نصب آن شروع خواهد شد.

به لحاظ ضیق وقت و اهمیت موضوع تاکید میدارد همکاران محترم در جلسه روز چهارشنبه 29 مهر حضور داشته باشند تا در جریان آخرین اطلاعات و آموزشهای لازم قرار بگیرند و جلسه دیگری تا اطلاع ثانوی در مورد اسکنر اثر انگشت تشکیل نخواهد شد.

کانون در قبال دفاتریکه دو اقدام زیر را انجام نداده اند مسئولیتی ندارد:

1- واریز هزینه خرید دستگاه و 

2- تحویل دادن اصل فیش بانکی.

متن بخشنامه 

سردفتر محترم دفترخانه اسناد رسمی شماره ................ شهرستان ........

سلام علیکم

بازگشت به نامه شماره 94/124954 مبنی بر راه اندازی سیستم اخذ اثر انگشت در سامانه ثبت آنی در تاریخ 1394/08/03، بدینوسیله اعلام می دارد تا تاریخ فوق می بایست مبادرت به تهیه و نصب دستگاه اخذ اثرانگشت در دفترخانه فرمائید. چنانچه تاتاریخ مذکور تجهیزات مربوطه به شرح ذیل نصب نگردیده باشد امکان تنظیم و تایید نهایی اسناد برای سردفتر میسر نخواهد بود. دستگاه هایی که امکان کار با سامانه ثبت آنی را دارا می باشند به ترتیب حروف الفبا به شرح  ذیل می باشد:

1-futronic

2-gss

3-suprima

4-virdi

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٦:٢٤ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۸ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

نقل و انتقال رسمی املاک نیاز به کد رهگیری ندارد !

جناب آقای دکتر عسکری

رئیس کل محترم سازمان مالیاتی کشور

 

سلام علیکم

 

مطابق مفاد رای شماره 1218 مورخ 1393/07/14 صادره از هیات عمومی این دیوان که در روزنامه رسمی منتشر و لازم الاتباع می باشد ، الزام اشخاص به ارائه کد رهگیری نقل و انتقال رسمی املاک موضوع ماده 187 قانون مالیات های مستقیم جهت اخذ مفاصا حساب مالیاتی خلاف قانون اعلام شده است . بنابر این به تمامی ادارات تابعه آن سازمان در سراسر کشور طی بخشنامه ای اعلام فرمایید که در زمان مراجعه اشخاص برای اخذ مفاصا حساب ، ارائه کد رهگیری الزامی نمی باشد .

معاون اجرای احکام نظارت و ارزشیابی دیوان عدالت اداری

 

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٥:۱٤ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

اقدام هماهنگ استانهای آذربایجان در تجهیز دفاتر اسناد رسمی به اسکنر

 

 اقدام هماهنگ استانهای آذربایجان در تجهیز دفاتر اسناد رسمی به اسکنر

از زمان اعلام سازمان مبنی بر لزوم تجهیز دفاتر استان به اسکنرهای اثر انگشت بررسی و تحقیق در خصوص دستگاهها و شرکتهای مورد تائید سازمان سرعت گرفت و با استانهای مجاور نیز هماهنگی های لازم بعمل آمد نهایتا در مورخ 19 مهرماه جلسه مشترکی با حضور نمایندگان جامعه آذربایجانغربی و کانون اردبیل و هیات مدیره کانون آذربایجانشرقی در ساختمان کانون استان در تبریز تشکیل و گزارشی از تحقیقات و بررسیهای بعمل آمده به حاضرین ارائه و سپس از نمایندگان شرکتها به نوبت خواسته شد در مورد محصولی که قصد عرضه و فروش آن را دارند توضیحات خود را به حاضرین جلسه ارائه نمایند. در انتها پس از بحث و بررسیهای مفصل نهایتا خرید دستگاه   Suprema BioMini Combo مورد تصویب قرار گرفت و سفارش لازم به شرکت ارائه کننده داده شد.

دستگاه انتخاب شده محصول کره جنوبی و کارت خوان میباشد.

در انتخاب دستگاه ، اطمینان نسبی از کیفیت کالا و مجهز بودن به کارت خوان ملاک و معیار کانون بوده ، و تلاش مضاعفی بعمل آمده است با قیمت مناسبی خریداری شود و شرکت معتبری در تبریز خدمات پس از فروش آن را ارائه نماید. بنابراین توصیه این کانون خرید این مدل دستگاه و بصورت یکجا توسط کانون میباشد و سفارش آن داده شده است.

از سوی اعضای هیات مدیره کانون با دفاتر اسناد رسمی استان در خصوص واریز مبالغ علی الحساب تماس گرفته شده یا خواهد شد از کلیه همکاران تقاضا میشود مبلغ اعلام شده را سریعا به حساب کانون واریز و فیش آن را با قید شماره دفترخانه و نام سردفتر به یکی از اعضای هیات مدیره تحویل نمایند.

عدم واریز سریع مبلغ بمنزله انصراف از خرید جمعی تلقی خواهد شد و کانون نسبت به خریدهایی که خارج از این چارچوب صورت گیرد هیچگونه تعهدی ندارد و ممکن است بدلیل عدم اطلاع از توصیه های سازمان ، اقدام انفرادی خارج از ترتیب اعلامی کانون موجب هدر رفتن هزینه مصروفه گردد.

ادامه مطلب
نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۸:٢٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

تجهیز دفاتر اسناد رسمی استان به دستگاههای اسکنر اثر انگشت

به قرار اطلاع واصله ، از شنبه یازدهم مهر ماه ، استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل به جمع استفاده کنندگان از اسکنر اثر انگشت خواهندپیوستند .

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی نامه ای به کانون های سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی و اردبیل و جامعه ی سردفتران و دفتریاران آذربایجان غربی ، از ایشان خواسته است در اسرع وقت دفاتر اسناد رسمی استان خود را به اسکنر اثر انگشت مجهز نمایند .

با اضافه شدن این استان ها ، مجموعا 9 استان در سطح کشور پایلوت استفاده از اسکنر اثر انگشت شده اند .

منبع : سایت بنچاق

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

پاسخ استعلامات دفاتر اسنادرسمی از سازمان امور مالیاتی الکترونیکی می شود

رییس کانون سردفتران و دفتریاران تهران از دریافت کلیه استعلامات موضوع ماده 187 قانون مالیات های مستقیم دفاتر اسنادرسمی شهر تهران به صورت الکترونیکی خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی به جلسه مشترک با حضور مدیران سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت امور اقتصاد ودارایی، سازمان امور مالیاتی کشور و کانون سردفتران و دفتریاران اشاره کرد.

 وی با بیان اینکه 15 دفتر اسنادرسمی شهر تهران به صورت پایلوت برای دریافت استعلامات دارایی به صورت الکترونیکی برگزیده شده اند،گفت: بعد از بررسی عملکرد این دفاتر اسنادرسمی، مقرر شد از 18 مهرماه تمامی دفاتر اسنادرسمی شهر تهران به این طرح بپیوندند و همه دفاتر باید پاسخ استعلامات خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

 رییس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه تا پایان آبان ماه موارد خاص بررسی و رفع خواهد شد،اضافه کرد: این پاسخ با کد 12 رقمی که سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرده در سامانه ثبت آنی دریافت می شود و احیانا اگر مشکلی وجود داشته باشد، به صورت دستی هم پاسخ داده خواهد شد.

 وی تصریح کرد: از اول آذرماه پاسخ کلیه استعلامات دفاتر اسنادرسمی از سازمان امور مالیاتی به صورت الکترونیکی خواهد بود.

منبع سایت کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٤:٤٢ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٩ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

اخبار و شنیده های جدید از ثبت آنی بنقل از سایت بنچاق

مطالب جدید و شنیدنی در مورد دفاتر و نحوه تنظیم سند در آینده

جهت مشاهده اینجا را کلیک کنید.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٧ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم

عیدقربان مبارک

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٥:٠٢ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢ مهر ۱۳٩٤
Comments نظرات () لینک دائم