.

این وبلاگ فقط جهت کمک به همکاران اطلاع رسانی میباشد وجنبه تبلیغاتی ندارد.

دفاتر اسنادرسمی تکلیفی برای صدور صورتحساب طراحی شده از سوی سازمان مالیاتی در سال

دفاتر اسنادرسمی تکلیفی برای صدور صورتحساب طراحی شده از سوی سازمان مالیاتی در سالهای 89 و 90 ندارند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، با توجه بازرسی های صورت گرفته از سوی ادارات ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی در دفاتر اسنادرسمی و صدور برگ مطالبه مالیات و عوارض ارزش افزوده و اعمال ماده 22،‌‌جلسه ای با حضور آقاصفری نایب رییس ،گودرزی عضو هیات مدیره،دری مشاور مالیاتی کانون و نمایندگانی از هیات مدیره کانون سردفتران در محل دادستانی انتظامی مالیاتی و سپس در مدیریت ارزش افزوده شهر تهران تشکیل و در این رابطه بحث و تبادل نظر شد.

بر این اساس، محمد مسیحی،‌ مدیرکل مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران با استماع سخنان حاضران، دستور جدیدی را صادر و تاکید کرد که بر مبنای آن مراتب قابل تسری بودن مفاد تفاهم نامه سازمان امور مالیاتی و کانون سردفتران و دفتریاران به ویژه بندهای 4و5 این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفت، بنابراین دفاتراسنادرسمی تکلیفی برای صدور صورتحساب طراحی شده از سوی سازمان مالیاتی در سالهای 89 و 90 ندارند.

 این بدین معناست که دفاتر اسنادرسمی تکلیفی برای استفاده از صورتحساب های طراحی شده از سوی سازمان امور مالیاتی نخواهند داشت. درج در صدر یا ذیل اسناد رسمی که از طرف شرکتهای طرف قرارداد دفاتر انعکاس ارزش افزوده در قبوض حق التحریر سابق مورد استفاده بوده است کفایت می کند، که در این راستا این مهم از سوی مسیحی،‌ مدیرکل مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران مورد تایید قرار گرفت و به قربانی، معاونت ارزش افزوده شهر تهران اعلام شد تا به ادارات ذیربط ابلاغ شود.

 ضمنا همکاران محترم می توانند متن تفاهم نامه کانون سردفتران و دفتریاران و سازمان امور مالیاتی را درخصوص مالیات بر ارزش افزوده -مرحله چهارم - از این لینک که پیش از این در سایت درج شده است مشاهده کنند.

نویسنده : سردفتر مهرداد عزبدفتری : ٢:٠٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٦ دی ۱۳٩۱
Comments نظرات () لینک دائم