.

ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه اول سال ۱۳۹۲

نظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

ابتدا وارد سایت www.evat.ir یا سایت www.e-vat.ir شده و روی تسلیم اظهارنامه عادی کلیک نمایید.بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود که پس از پیش ثبت نام با پست برایتان ارسال شده و وارد شدن به سامانه ، سال عملکرد و شماره دوره را انتخاب و روی ورود کلیک کنید.

1- جدول یک : ردیف 1 جمع تحریر و گواهی امضائ دوره و خدمات ثبتی و ... را وارد کرده و در مقابل آن (قسمت مالیات و عوارض متعلقه) .... درصد آن (در این دوره ۶/۳ درصد مالیات و ۴/۲ درصد عوارض سه ماه مذکور) را وارد می کنید. (که البته به طور اتوماتیک توسط سایت پر می شود) در ردیف 4 نیز به همین ترتیب عمل می کنید ( ردیف 2 و 3 نیاز به تکمیل ندارد و شامل ما نمی شود )

2- در جدول دو: اگر کالایی خریداری کرده اید ( با فاکتور شماره دار که دارای مشخصات مورد نظر باشد و از بنگاه دارای کد اقتصادی ) که مالیات ارزش افزوده از شما گرفته می توانید در این قسمت وارد کنید همچنین هزینه ها و مالیات بر ارزش افزوده مندرج در قبوض آب و برق و گاز و تلفن دفترخانه را نیز می توانید در این قسمت درج کنید.

3- جدول شماره 3 نیز نیاز به تکمیل ندارد. در نهایت تیک کنار صحت مندرجات اظهارنامه تنظیمی مورد تایید بوده و ... را بزنید و ذیل آن نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و روی تایید و مرحله بعدی را کلیک کنید.

۴- در صفحه جدید در ذیل صفحه شماره ثبت و تاریخ تسلیم اظهارنامه قید شده است.

۵- روی File در منوی بالای صفحه کلیک کنید و گزینه print preview را انتخاب کنید و سایز صفحه را تنظیم کنید و صفحه ای مربوط را پرینت و مهر و امضاء کنید اگر در پیش نمایش پرینت صفحه ناقص آمده بود با تغییر سایز صفحه به 85% صفحه را تنظیم سپس پرینت کنید.

6- شماره حسابهایی که باید۶/۳% مالیات و۴/۲% عوارض را واریز کنید را از اینجا پیدا کنید ( برای هر استان شماره حساب متفاوت وجود دارد) و در فیشهای جداگانه قید و به بانک ملی ایران پرداخت کنید.

تذکر بسیار مهم: کد اقتصادی خود را در قسمت شناسه پرداخت قبض واریز بانکی درج نمایید.(کسانی که کد اقتصادی دریافت ننموده اند بایستی شماره ملی سردفتر را در قسمت شناسه پرداخت قبض واریز بانکی وارد نمایند تا در هنگام پرداخت دچار مشکل نشوند.)

7- یک نسخه اظهارنامه پرینت شده که مهر و امضاء کرده اید را با دو نسخه تصویر فیش پرداختی به اداره مالیاتی تان ببرید یا با پست پیشتاز دو قبضه ارسال کنید و رسید پستی را نزد خود نگه دارید.

8- پس از واریز فیشها به بخش ثبت واریز بانکی مالیات و ثبت واریز بانکی عوارض مراجعه و اطلاعات قبوض پرداختی را ثبت کنید .

۹- قبل از ارسال راهنمای تکمیل اظهارنامه و دستورالعمل تسلیم اظهار نامه را مطالعه بفرمایید .

۱۰- توجه داشته باشید که در قسمت اصلاح اظهارنامه تنها یک بار مجاز به اصلاح اطلاعات هستید.

منبع وبا تشکر از وبلاگ

http://mahzardar.persianblog.ir/

/ 3 نظر / 67 بازدید
صادق علوانی

وبلاگ خوبی بود با اجازتون لینکتون کردم اگه میشه از وبلاگ خودم دیدن فرماید خوشحال میشم 09167778403 اگه میشه یه اس بدین تا شمارتون پیشم باشه

میرزابنویس

باسلام و درود گرچه به ما سرنمیزنی ولی حقیر میهمان هرشب وبلاگ شمایم ... اختبار مبارک باد

علوانی

عدم درج اسم دفتریاران در نامه ارسالی به کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با سلام خدمت آقای احمد علی سیروس نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با توجه به زحمات بی وقفه جنابعالی به ثمر رسیدن حقوق سردفتران و دفتریاران و اصلاح آن اما متاسفانه ایشان خودتان را نماینده و مسئول قشیر خاصی اعلام میدانید و در نامه ارسالی خود به کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نوشته بودید عملکرد دفاتر اسناد رسمی و یا کانون سردفتران می باشد بدون ذکر نام دفتریاران با همین که تمامی امور دفترخانه توسط دفتریار و با کمترین حقوق که حتی حقوق اصلی آن پرداخت نمی شود کلمه دفتریاران را خذف کرده لذا از آقای احمد علی سیروس تقاضا داریم خود را نماینده تمامی اعضای کانون سردفتران و دفتریاران بداند و از درج دوباره کانون سردفتران و بدون دفتریاران خوداری فرماید